PRAISE THE WEAR

PZBUK Typ Dnia: Anwil może wygrać z Burgos

PZBUK Typ Dnia: Anwil może wygrać z Burgos

W pierwszej rundzie Anwil przegrał w Burgos bardzo wysoko, bo aż -32. Hiszpanie jednak aż tak mocni nie są i naszym zdaniem, rozpędzający się w Lidze Mistrzów zespół z Włocławka stać na zwycięstwo na własnym parkiecie.
Anwil Włocławek / fot. BCL

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

TYP PK: Anwil wygra – kurs 2.00 w PZBUK

O pojedynku z drugiej kolejki trzeba jak najszybciej zapomnieć. San Pablo Burgos rozgniotło na własnym parkiecie Anwil Włocławek aż 110:78. Hiszpanom w tamtym meczu wychodziło prawie wszystko, z kolei mistrzowie Polski wyglądali na mocno zrezygnowanych.

Sezon jednak pokazał, że Burgos aż tak galaktyczne nie jest. Hiszpanie przegrali chociażby w Bandirmie, czy u siebie z EB Pau-Lacq-Orthez. W ostatniej kolejce za to mocno męczyli się z Telenet Giants Antwerpia i wygrali zaledwie 65:60.

Przez pryzmat meczu z Anwilem kojarzymy Burgos jako zespół bardzo ofensywny, jednak to włocławianie zdobywają średnio więcej punktów (86,2 punktu, gdy Burgos 84,2). Trzeba także przyznać, że zespół z Włocławka z każdym spotkaniem poprawia swoją grę, w tym także defensywę.

Ogromnym atutem Anwilu będzie własny parkiet i gorąca publiczność. W tym sezonie włocławianie wygrali u siebie już 3 mecze w Lidze Mistrzów, a przegrali tylko raz, minimalnie z AEK-iem. Burgos z kolei na wyjazdach mocarnie nie wygląda – bilans 2-2 i najwyższa wygrana to +6.

Kluczem do zwycięstwa w przypadku zespołu Igora Milicicia będzie kontrolowanie zbiórki, co jest możliwe patrząc na formę Shawna Jonesa, oraz dobra obrona na dystansie – Burgos ma wielu bardzo dobrych strzelców, którzy w kilka minut mogą rozstrzelać rywali kolejnymi trafieniami.

Na końcu trzeba także pamiętać, że stawka tego spotkania jest ogromna. Wygrywając ten mecz Anwil może znacząco zwiększyć swoje szanse na awans z grupy B. Ciężar gatunkowy tego spotkania powinien sprawić, że zobaczymy zespół z ogniem w oczach, tak jak w rywalizacji z AEK-iem Ateny.

Mecz rozpocznie się o 20:00 we Włocławku, transmisja w Eurosporcie 2.

TYP PK: Anwil wygra – za 2.00 w PZBUK

Na stronie PZBUK znajdziesz dziesiątki innych kursów i zakładów na koszykówkę, w tym także na NBA i Euroligę. Rejestracja zajmuje chwilę, można jej dokonać TUTAJ >>  lub klikając na baner:

POLECANE

tagi

Przemysław Frasunkiewicz jest jednym z tych trenerów, którym szczególnie warto zadawać pytania podczas konferencji prasowych. 44-latek odpowiada dość chętnie, a przede wszystkim ciekawie i wyraziście. Nie inaczej było po sobotnim starciu ze Śląskiem.
30 / 01 / 2023 17:18

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Podczas 21. kolejki na zapleczu ekstraklasy wygrywali w większości gospodarze. Od “reguły” odszedł tylko Górnik Wałbrzych i Politechnika Opolska. Który z graczy wyróżniał się szczególnie?
28 / 01 / 2023 13:01