PZBUK Typ Dnia: Barcelona mocna w wielkich derbach

Share on facebook
Share on twitter
W meczu o Superpuchar Hiszpanii zobaczymy dziś starcie Realu Madryt i FC Barcelony. Mimo tego, że to zespół ze stolicy jest faworytem tego meczu, typujemy, że drużyna z Katalonii będzie bliska wygranej.
Nikola Mirotić / fot. Barcelona

TYP PK: Barcelona +5,5 (nie przegra więcej niż 5 punktami) za 1,94 w PZBUK

W ostatnich latach oglądaliśmy sporą dominację Realu na hiszpańskim podwórku, a także w rywalizacji z odwiecznym rywalem, czyli Barceloną. Jednak już poprzedni sezon pokazał, że dystans między tymi zespołami powoli się zmniejsza.

Tego lata w Barcelonie wydano mnóstwo pieniędzy na wzmocnienia, a do Katalonii trafili gracze w skali Europy znakomici. Cory Higgins, Malcolm Delaney, Brandon Davies, czy powracający z NBA Nikola Mirotić i Alex Abrines – w większości klubów byliby czołowymi postaciami, tutaj będą jednymi z wielu.

Skład Barcelony jest bardzo mocny i na ten moment na żadnej pozycji nie ustępuje rywalom z Madrytu. Na niekorzyść Realu działa także historia – od sezonu 2013/14 żadnemu zespołowi nie udało się zdobyć Superpucharu dwa razy z rzędu (Real zgarnął to trofeum przed rokiem).

Real jest faworytem tego spotkania – nic dziwnego, w półfinale (o Superpuchar walczą 4 zespoły) rozniósł Montakit Fuenlabrada 116:61. Barcelona z kolei męczyła się z Valencią, ale ostatecznie wygrała 71:65 (14 punktów Miroticia).

My jednak typujemy, że Real tak łatwo mieć nie będzie i Barcelona mocno się postawi – nie przegra więcej jak 5 punktami, albo nawet wygra to spotkanie.

Mecz rozegrany zostanie dziś, w niedziele o 19:00. Transmisja na kanale Sportklub.

TYP PK: Barcelona +5,5 (nie przegra więcej niż 5 punktami) za 1,94 w PZBUK

Na stronie PZBUK znajdziesz dziesiątki innych kursów i zakładów na koszykówkę, w tym także nowy sezon NBA. Rejestracja zajmuje chwilę, można jej dokonać TUTAJ >>  lub klikając na poniższy baner.

POLECANE