PZBUK Typ Dnia: Mocna obrona Legii z Prisztiną

Share on facebook
Share on twitter
W decydującym o awansie do II rundy eliminacji do Ligi Mistrzów spotkaniu pomiędzy Legią Warszawa a Sigalem Prisztiną spodziewamy się defensywnego i nerwowego spotkania, w którym w sumie padnie mniej niż 160 punktów.
Filip Matczak / fot. M. Bodziachowski, legiakosz.com

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

TYP PK: Poniżej 159,5 punktu za 1.86 w PZBUK

Legia we wtorek zaliczyła udany powrót do europejskich pucharów. Warszawiacy w pierwszym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów pokonała w wyjazdowym spotkaniu Sigal Prisztina 81:79. To oznacza, że przed dzisiejszym spotkaniem mają 2 punkty zaliczki.

Dzięki zwycięstwu w Kosowie Legia jest w dzisiejszym meczu rewanżowym faworytem. Prisztina od kilku sezonów uważana była za zespół, który zdecydowanie lepiej prezentuje się w swojej, starawej i głośnej hali.

W pierwszym starciu gracze z Kosowa trafili aż 48% rzutów za 3 punkty (14/29), a mimo to nie zdołali przekroczyć bariery 80 punktów. W Warszawie, na nieswoich koszach, piłka już tak często do kosza wcale nie musi wpadać.

Legia w meczu w Prisztinie pokazała, że przede wszystkim chce kontrolować tempo gry. Trener Tane Spasev nie chce dopuści do sytuacji, w której na parkiecie zapanuje chaos, bo to będzie woda na młyn dla rywali.
Warszawiacy więc mocno zwalniali grę, korzystali z pełnych 24 sekund na akcję. Trafili 50% rzutów za 2 i 47% rzutów za 3, a mimo to wynik był dość niski – 81 zdobytych punktów.

Do tego dochodzą też nerwy i stawka spotkania, którą jest awans do II rundy eliminacji. Spodziewamy się więc zaciętego spotkania i niskiego wyniku. Naszym zdaniem suma punktów w tym meczu nie będzie większa niż 159.

Spotkanie rozpocznie się w piątek o 20:00 w Arenie Ursynów.

TYP PK: Poniżej 159,5 punktu za 1.86 w PZBUK

Na stronie PZBUK znajdziesz dziesiątki innych kursów i zakładów na koszykówkę, w tym na mistrzostwa świata w Chinach oraz nowy sezon NBA. Rejestracja zajmuje chwilę, można jej dokonać TUTAJ >>  lub klikając na poniższy baner.

POLECANE