PZBUK Typ Dnia: Odświeżona Arka faworytem w Ostrowie

Share on facebook
Share on twitter
Arka zagra w piątek z BM Slam Stalą już z dwoma nowymi graczami na pokładzie. Naszym zdaniem, zespół z Gdyni weźmie solidny rewanż za wpadkę w pierwszej rundzie i pewnie wygra w Ostrowie.
Josh Bostic i Dariusz Wyka / fot. A. Romański, plk.pl

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

TYP PK: Asseco Arka -5,5 (wygra 6 punktami lub więcej) za 1.93 w PZBUK

W pierwszej rundzie, w meczu w Gdyni sensacyjnie wygrał zespół z Ostrowa (71:69), który jeszcze wtedy grał w bardzo okrojonym składzie. W rewanżu faworytem jest Arka, ale nie aż tak wyraźnym jakby mogło wskazywać na to miejsce w tabeli. 

My jednak stawiamy na to, że gdynianie wygrają to spotkanie dosyć pewnie, przynajmniej 6 punktami. Przewaga jakości jeśli chodzi o skład jest niepodważalna, a przecież Arka do tego meczu przystąpi z nowym zawodnikami, którzy mają być solidnym wzmocnieniem tej ekipy.

Kyndall Dykes i Mickell Gladness mają potencjał, by od razu w swoim debiucie zrobić pozytywną różnicę na korzyść swojego zespołu. Arka jest w stanie wystawić obecnie piątkę złożoną z samych Amerykanów, która fizycznie może dominować nad większością rywali w PLK.

Stal oczywiście bez szans nie jest, ale wiele będzie zależało właśnie od energii i walki, ale także od skuteczności. Jeśli pod koszem będzie Gladness, gracze penetrujący będą mocno narażeni na bloki i można podejrzewać, że zbyt chętnie pod obręcz pchać się nie będą. Czy Stal stać w takim razie na dobre rzucanie z dystansu? Skuteczność z tego sezonu niekoniecznie na to wskazuje – zaledwie 31,8% za 3 punkty.

Fizyczność to na pewno największa przewaga Arki, który powinna także zdominować grę na deskach – gdynianie zbierają najwięcej piłek w obronie w lidze. Stal odcięta od zbiórek w ataku straci kolejne źródło generowania punktów.

Typujemy więc, że zespół prowadzony przez Przemysława Frasunkiewicza weźmie rewanż nad Stalą za spotkanie z pierwszej rundy i wygra przynajmniej 6 punktami. Mecz rozpocznie się o 17:45, transmisja w Polsat Sport.

TYP PK: Asseco Arka -5,5 (wygra 6 punktami lub więcej) za 1.93 w PZBUK

NBA

Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Bardzo doświadczony w PLK zawodnik od dłuższego czasu mocno pożądany przez kluby pierwszej ligi. Teraz okazuje się, że skrzydłowy rzeczywiście znalazł sobie nową drużynę – to WKK Wrocław. Tam właśnie Artur Mielczarek ma zamiar dokończyć trwające rozgrywki.
14 / 01 / 2022 18:51