PZBUK Typ Dnia: Polski Cukier bliski 3:0

Share on facebook
Share on twitter

Polski Cukier prowadzi w serii ze Stelmetem Eneą BC Zielona Góra 2:0 i w dwóch pierwszych meczach był po prostu lepszą drużyną. Typujemy więc, że torunianie mocno powalczą o trzecie zwycięstwo i nie przegrają więcej niż 4 punktami.

Aaron Cel i Damian Kulig / fot. A. Romański, Polski Cukier Toruń

DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >>

Typ PK: Polski Cukier +4,5 (nie przegra więcej niż 4 punktami), za 1,91 w PZBUK

W tym sezonie mamy już 4:0 w pojedynkach pomiędzy Polskim Cukrem Toruń a Stelmetem. W ostatnim spotkaniu, na własnym parkiecie Twarde Pierniki wygrały 81:67, w pierwszym meczu tej serii zaś 88:77.

Torunianie póki co w tej serii dominują. W oczy rzuca się przede wszystkim ich znakomita obrona, która ograniczyła największe atuty Stelmetu – rzuty za 3 i grę z Darko Planiniciem.

To nie przypadek, że zielonogórzanie w obu tych spotkaniach nie przekroczyli bariery 80 punktów. Bardzo dobrze zorganizowana obrona Polskiego Cukru sprawia, że ciężko jest uwierzyć w nagle przebudzenie Stelmetu.

Trener Igor Jovović nie ma zbyt dużego pola manewru, jeśli chodzi o swoją rotację. Musi liczyć, że lepiej zagrają liderzy, co może i tak nie wystarczyć. Dochodzi do tego jeszcze aspekt psychologiczny. Zawodnicy z Zielonej Góry, co raczej nie dziwi, kończyli mecz numer 2 z nieco zwieszonymi głowami, co nie jest najlepszym prognostykiem przed spotkaniem numer 3.

Po stronie Polskiego Cukru na wyższe obroty wchodzą kolejni zawodnicy. Po nie najlepszej serii przeciwko Kingowi, bardzo dobre minuty zalicza Karol Gruszecki. Przebudził się także Michael Umeh, który w ostatnim meczu z 18 punktami był najlepszym strzelcem drużyny. Typujemy, że Polski Cukier będzie bardzo blisko zakończenia tej serii lub nawet to zrobi.

Typ PK: Polski Cukier +4,5 (nie przegra więcej niż 4 punktami), za 1,91 w PZBUK

DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >>
POLECANE

Rozgrywki najlepszej ligi świata znów zapowiadają się rewelacyjnie – wielu faworytów do tytułu, stare i nowe gwiazdy, dziesiątki intrygujących historii. Już pierwszej nocy 74. sezonu NBA zobaczymy derby LA – Lakers zagrają z Clippers.
Znów w roli strażaka przyjdzie Markowi Łukomskiemu poprowadzić zespół w PLK. Według nieoficjalnych doniesień, były szkoleniowiec m.in. Kinga Szczecin i Czarnych Słupsk zastąpi w Starogardzie Gdańskim Marcina Lichtańskiego.