PZBUK Typ Dnia: Polski Cukier powalczy w Belgii

PZBUK Typ Dnia: Polski Cukier powalczy w Belgii

Share on facebook
Share on twitter
Zdobywający mnóstwo punktów Polski Cukier nie jest faworytem w starciu z grającym defensywnie Filou Ostenda, jednak typujemy, że torunianie postawią się Belgom i nie przegrają więcej niż 5 punktami.
Keith Hornsby / fot. BCL

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

TYP PK: Polski Cukier +5,5 (nie przegra więcej niż 5 punktami) za 1.89 w PZBUK

Po sześciu meczach Polski Cukier zajmuje ostatnie, ósme miejsce w grupie A Ligi Mistrzów (bilans 1-5). Po małej przerwie w rozgrywkach torunianie zagrają z Filou Ostenda, czyli mistrzem Belgii, któremu jednak w Europie także zbyt dobrze nie idzie (bilans 2-4).

Z racji lepszego bilansu i miejsca rozgrywania meczu (Ostenda), to Belgowie są faworytem tego spotkania. My jednak typujemy, że Twarde Pierniki mocno postawią się rywalom i nie przegrają więcej niż 5 punktami.

Oba zespoły są na przeciwnych biegunach – torunianie zdobywają masę punktów (2. najlepszy wynik w Lidze Mistrzów), z kolei Filou stawia bardziej na grę w wolnym tempie i defensywę (w 6 meczach zdobyli 94 punkty mniej niż Polski Cukier). Jeśli zespołowi prowadzonemu przez Sebastiana Machowskiego uda się narzucić swój styl gry, Twarde Pierniki powinny być długo w grze, a może nawet wygrać to spotkanie.

Na korzyść torunian przemawia także fakt, że do gry wrócił już Jakub Schenk, a więc bardzo wąska rotacja, która ewidentnie nie wytrzymywała w niektórych spotkaniach tempa, odzyskała jednego z kontuzjowanych zawodników.

Dodatkowo w świetnej formie ostatnio jest duet Chris Wright – Alade Aminu, który może być podstawą do wywiezienia korzystnego wyniku z Belgii. Amerykański rozgrywając ostatnio szaleje w ataku, a naszym zdaniem został także MVP ostatniego tygodnia w lidze.

Mecz rozpocznie się o 20:00, transmisja w Eurosport 2.

TYP PK: Polski Cukier +5,5 (nie przegra więcej niż 5 punktami) za 1.89 w PZBUK

POLECANE

Patrick Beverley zaangażowaniem, umiejętnościami i charakterem zapracował na reputację jednego z czołowych specjalistów od defensywy w NBA. Gdyby jednak chcieć z Beva usnąć, jak z cebuli, wierzchnią warstwę – w tym przypadku generowanego wokół siebie szumu – jakim obrońcą byłby wtedy?

tagi

W ostatnich dwóch meczach trafił rewelacyjne 13 z 16 trójek, a ostatni mecz poniżej 15 punktów zaliczył 11 listopada. Raymond Cowels jest w świetnej formie, a jego PGE Spójnia zbliża się do miejsca w pierwszej ósemce.
22 / 01 / 2020 16:15

NBA

Wiemy już oficjalnie, że Dwight Howard (Los Angeles Lakers) oraz Derrick Jones Jr. (Miami Heat) przyjęli zaproszenie do tegorocznego konkursu wsadów podczas Meczu Gwiazd w Chicago. Howard planuje już nawet sobie występ, a do pomocy chciałby zwerbować… Kobiego Bryanta.
23 / 01 / 2020 15:02
Ciekawostki z Anwilu, dużo o nowym Stelmecie, trenerzy Tabak i Milicić, wspomnienie „TEGO” meczu playoff Anwil vs. Stelmet, tajemnica świetnej formy – Jarosław Zyskowski jr zdradza mnóstwo intrygujących faktów o swojej karierze i ostatnich sezonach w PLK.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Wiemy już oficjalnie, że Dwight Howard (Los Angeles Lakers) oraz Derrick Jones Jr. (Miami Heat) przyjęli zaproszenie do tegorocznego konkursu wsadów podczas Meczu Gwiazd w Chicago. Howard planuje już nawet sobie występ, a do pomocy chciałby zwerbować… Kobiego Bryanta.
23 / 01 / 2020 15:02
Dopiero co wrócił do gry Kristaps Porzingis, a w Dallas już mają kolejne zmartwienie. We wtorek Mavericks nie dali rady Los Angeles Clippers (było 107:110) i na domiar złego kontuzji doznał Dwight Powell, który najprawdopodobniej zerwał Achillesa.
22 / 01 / 2020 10:19
Do pierwszego spotkania eliminacyjnego z Izraelem został już niecały miesiąc, ale nie wszyscy kadrowicze z mundialu są w optymalnej formie. To idealna okazja do wprowadzenia do reprezentacji nowych graczy jak Jarosław Zyskowski czy Aleksander Dziewa, którzy w lidze spisują się świetnie.
22 / 01 / 2020 20:24
Doświadczony rzucający Stelmetu ma już zgodę klubu na wyjazd z reprezentacją Polski 3×3 na turnieje kwalifikacyjne przed Tokio 2020. – Występ na igrzyskach olimpijskich byłby zwieńczeniem mojej kariery – mówi Przemysław Zamojski.
21 / 01 / 2020 17:30