PZBUK Typ Dnia: Serbia dobije Amerykanów

Share on facebook
Share on twitter
Amerykanie mieli grać z Serbią dopiero w finale, jednak turniej potoczył się nie po myśli obu zespołów i zagrają ze sobą o miejsca 5-6. Typujemy, że mający dzień więcej na odpoczynek Serbowie wygrają z reprezentacją USA, albo przegrają minimalnie.
Nikola Jokić / fot. FIBA

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

TYP PK: Serbia +3 (nie przegra więcej niż 2 punktami lub wygra) za 1.89 w PZBUK

Już przed turniejem Serbowie stawiani byli ponad reprezentację USA. Bardziej wyrównany skład, lepiej rozłożone akcenty i olbrzymia przewaga pod koszem. Do tego fantastyczny Nikola Jokić i Bogdan Bogdanović.

Serbia nie przegrała żadnego sparingu, a mecze grupowe na mundialu wygrywała średnio ponad 40 punktami. Potem zdarzyły się porażki z Hiszpanią i Argentyną, ale można doszukiwać się w nich problemów z przygotowaniem mentalnym ekipy Sashy Djordjevicia.

Drużynie USA od początku nie szło dobrze. Porażka w sparingu z Australią, w grupie męczarnie z Turcją i w końcu porażka z Francją – ta drużyna nie grała dobrze. Rudy Gobert obnażył ich problemy w strefie podkoszowej, a przecież Serbowie na mundial przywieźli czterech klasowych wysokich, każdego około 210 centymetrów i więcej.

W dzisiejszym spotkaniu także spore znaczenie powinno odegrać zmęczenie. Amerykanie zagrają drugi mecz z rzędu, Serbowie z kolei mieli dzień przerwy na odpoczynek.

To wszystko sprawia, że naszym zdaniem to Serbowie są minimalnym faworytem tego pojedynku. Typujemy, że albo wygrają to spotkanie, albo je minimalnie przegrają – nie więcej niż 2 punktami.

TYP PK:Serbia +3 (nie przegra więcej niż 2 punktami lub wygra) za 1.89 w PZBUK