PZBUK Typ Dnia: Stal twardo postawi się Anwilowi

Share on facebook
Share on twitter
W ostatnich latach mecze o Superpuchar były zacięte i przynosiły wiele emocji. Spodziewamy się, że i tym razem faworyt z Włocławka nie będzie miał łatwej przeprawy i Stal nie przegra więcej niż 10 punktami lub wygra.
Przemysław Żołnierewicz / fot. A. Romański, plk.pl

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

TYP PK: Stal +11 (nie przegra więcej niż 10 punktami) za 1.86 w PZBUK

Mimo że w ostatnich 9 latach za każdym razem faworytem do sięgnięcia po Superpuchar Polski był mistrz Polski, to tylko 3 razy udawało mu się wygrać to spotkanie inaugurujące kolejny sezon. Co więcej, w 3 ostatnich sezonach triumfował zdobywca Pucharu Polski.

Mecze o Superpuchar przyzwyczaiły też do tego, że są bardzo wyrównane. Trzymając się ostatnich 9 lat (wcześniej Superpuchar był rozgrywany bardzo nieregularnie), tylko 2 razy spotkanie te kończyły się różnicą większą niż 5 punktów.

Anwil w składzie ma niewątpliwie głośniejsze nazwiska, jednak Stal w kilku miejscach może szukać swoich przewag. Przede wszystkim chodzi tu o pozycję numer 5, na której w Ostrowie występują Yancy Gates i Nikola Jevtović, którzy mogą mieć przewagę fizyczną w rywalizacji z Milanem Milovanoviciem i Szymonem Szewczykiem. Wygranie zbiórek (i ograniczenie ofensywnych zbiórek Anwilu) może być w takim spotkaniu kluczowe.

Choć mecz o Superpuchar rozgrywany jest na neutralnym terenie, to jednak zespół z Ostrowa powinien lepiej się odnaleźć w Kalisz Arenie. Raz, że kibice mają do przejechania tylko kilkanaście kilometrów, a dwa, że Stal rozegrała już w okresie przygotowawczym dwa sparingi w kaliskiej hali.
Pomimo oczywistych przewag Anwilu typujemy, że Stal mocno się w tym meczu postawi i nie przegra więcej niż 10 punktami.

Spotkanie rozpocznie się w środę o 20:00 w Kaliszu. Transmisja od 19:30 w Polsacie Sport Extra.

TYP PK: Stal +11 (nie przegra więcej niż 10 punktami) za 1.86 w PZBUK

Na stronie PZBUK znajdziesz dziesiątki innych kursów i zakładów na koszykówkę, w tym także nowy sezon NBA. Rejestracja zajmuje chwilę, można jej dokonać TUTAJ >>  lub klikając na poniższy baner:

NBA

Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Bardzo długo na taki zespół musieli czekać kibice w Phoenix, ale wreszcie mają. Rozwój młodych graczy i dodatek w postaci Chrisa Paula sprawdza się coraz lepiej. Suns we wtorek ograli 114:104 Lakers i w tej chwili w tabeli Konferencji Zachodniej przed nimi są już tylko Utah Jazz.
3 / 03 / 2021 10:12
Jeszcze kilka dni temu sam Pau Gasol zaprzeczał medialnymi doniesieniom i prosił kibiców o cierpliwość. We wtorek sam jednak poinformował, że rzeczywiście wraca do Barcelony. Zagra w Eurolidze, aby przygotować się do pożegnalnego występu na igrzyskach w Tokio z reprezentacją Hiszpanii.
Było o włos od gigantycznej sensacji w europejskim baskecie – Danię dzieliło 1 posiadanie od wyeliminowania Litwy. W najważniejszej akcji meczu blok zanotował jednak Mantas Kalnietis i faworyci uratowali się od katastrofy, wygrywając 77:76.