PZBUK Typ Dnia: Start faworytem w Gdyni

Share on facebook
Share on twitter
Mocna obrona, szerszy skład i więcej opcji w ataku – naszym zdaniem to Pszczółka Start jest faworytem poniedziałkowego Starciu z Asseco Arką Gdynia. Typujemy, że lublinianie wygrają przynajmniej 6 punktami.
David Dedek / fot. Start Lublin, Elbrus Studio

Zarejestruj się w Premium – czytaj teksty i graj w Fantasy Ligę! >>

Typ PK: Start -5 (wygra więcej niż 5 punktami) za 1,93 w PZBUK

Pszczółka Start Lublin potknęła się w pierwszej kolejce w Stargardzie, ale kolejne 2 mecze wygrała i gra zespołu prowadzonego przez trenera Davida Dedka powoli zmierza w dobrą stronę. Asseco Arka ma za sobą póki co jedno spotkanie – wygraną  Arged BMSlam Stalą Ostrów Wlkp.

Start w poniedziałkowym starciu jest znacznym faworytem. Ma dłuższy skład, a co za tym idzie więcej graczy ze sporymi umiejętnościami i doświadczeniem. Lublinianie mogą Arkę nękać w defensywie i wykorzystywać wąską rotację gdynian.

Co ważne, trener Dedek ma odpowiedź na najgroźniejszych graczy rywali, czyli na Przemysława Żołnierewicza i Krzysztofa Szubargę. Pierwszego kryć może równie silny i atletyczny Armani Moore, a drugiego wysoki i sprawny Sherron Dorsey-Walker.

Do tego Start ma na ten moment więcej argumentów w ataku, głównie na dystansie. Martins Laksa, Dorsey-Walker, czy teraz także Kamil Łączyński – to naprawdę bardzo mocno zestaw, a każdy z tych zawodników może w pojedynkę pociągnąć zespół w trudnym momencie.

Arce, szczególnie tej w polskim wydaniu, nigdy nie można było odmówić zaangażowania i walki, ale w tym spotkaniu typujemy zwycięstwo Startu i to przynajmniej 6 punktami.

Typ PK: Start -5 (wygra więcej niż 5 punktami) za 1,93 w PZBUK

Mecz rozpocznie się w poniedziałek o 17:35, transmisja w Polsat Sport.

Chorwat Marko Ramljak (27 lat, 201 cm) jest bliski podpisania kontraktu z Polskim Cukrem Toruń – udało nam się potwierdzic. Występujący na obu pozycjach skrzydłowego koszykarz jest bratem Ivana Ramljaka, czołowego zawodnika Śląska Wrocław.
17 / 01 / 2021 12:04

NBA

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Nie tylko Anwil Włocławek, ale także Arged BM Slam Stal Ostrów rozegra fazę grupową Fiba Europe Cup we włocławskiej Hali Mistrzów. Oznacza to, że ponownie w roli gospodarza wystąpi w niej Igor Milicić, od niedawna trener ekipy z Ostrowa, a przez poprzednich 5 lat szkoleniowiec Anwilu.