• Home
  • PLK
  • PZBUK Typ Dnia: Trefl trochę postawi się Stelmetowi

PZBUK Typ Dnia: Trefl trochę postawi się Stelmetowi

Share on facebook
Share on twitter

Trefl na własnym parkiecie (środa, godz. 18) będzie podejmować Stelmet Enea BC Zielona Góra. Zwycięstwo jest mało prawdopodobne, ale typujemy, że wzmocnieni nowym Amerykaninem i trochę odbudowani psychicznie, sopocianie nie będą tylko tłem dla wyżej notowanego rywala.

Trefl Sopot / fot. K. Cichomski, King Szczecin

 

DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >>

Typ PK: Trefl +17 (nie przegra wyżej niż 16), kurs w PZBUK: 1,68

Na to spotkanie zapowiadany jest rekord frekwencji w ERGO Arenie podczas meczów Trefla Sopot w tym sezonie. Zapowiada się naprawdę ciekawe widowisko, szczególnie, że gospodarze desperacko potrzebują zwycięstw i do każdego meczu muszą podchodzić, jak do meczu o być albo nie być w PLK.

W ostatniej kolejce pierwsze zwycięstwo na swoim koncie zapisał Marcin Stefański, a jego zespół dość gładko pokonał rozpadający się MKS Dąbrowa Górnicza. Być może ta wygrana odblokowała mentalnie koszykarzy z Sopotu, bo chyba tam leżał największy problem Trefla. Potencjału w składzie przecież nie brakuje.

Zielonogórzanie w tym sezonie wpadek nie zaliczają i ciężko liczyć, by Trefl był w stanie pokonać zespół Igora Jovovicia. Jednak zdeterminowany zespół z Sopotu może narobić problemu faworytom.

Tak wysoko (różnica 17 i więcej punktów) Stelmet ostatnio wygrał na wyjeździe w Warszawie 2 stycznia. Zmęczona drużyna z Zielonej Góry przepycha często swoje mecze, ale nie gniecie rywali i raczej oszczędza siły, kontrolując bezpieczną przewagę.

W pierwszym meczu między tymi ekipami, w Zielonej Górze, Stelmet wygrał 18 punktami, 93:75. Oprócz tego spotkania, ten „beznadziejny” Trefl, wyżej jak 16 punktami przegrał zaledwie raz – z Legią w Warszawie, 58:75. Po tym meczu pracę stracił Jukka Toijala.

Dodatkowo sopocianie dołożyli we wtorek kolejnego zawodnika. Phil Greene (więcej TUTAJ>>) to gracz z bardzo dużym potencjałem, który nawet bez treningów z zespołem może pomóc znacznie w tym spotkaniu.

Typ PK: Trefl +17 (nie przegra wyżej niż 16), kurs w PZBUK: 1,68

DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >>