PZKosz potwierdza – Mike Taylor z nowym kontraktem!

Share on facebook
Share on twitter
4 listopada odbędzie się konferencja prasowa PZKosz, na której podpisany zostanie nowy kontrakt z Mike’iem Taylorem. Nieoficjalnie wiadomo, że umowa będzie na 2 lata, czyli do Eurobasketu 2021.
Mike Taylor / fot. FIBA

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Wraz z końcem mistrzostw świata kończył się także kontrakt Mike’a Taylora, trenera reprezentacji Polski. Sukces kadry sprawił, że przedłużenie umowy z Amerykanin było priorytetem dla Polskiego Związku Koszykówki.

Rozmowy udało się w końcu sfinalizować i 4 listopada dojdzie do podpisania nowej umowy. Jak nieoficjalnie można usłyszeć, kontrakt będzie obowiązywać przez 2 lata, czyli do Eurobasketu 2021 (całe eliminacje + turniej).

Zapowiadane są także zmiany w sztabie szkoleniowym. Asystentami selekcjonera na mundialu byli Krzysztof Szablowski, Arkadiusz Miłoszewski i Marcin Woźniak, a także Dominik Najorczyk, czyli trener od przygotowania fizycznego.

Taylor na co dzień jest trenerem Hamburg Towers, czyli beniaminka niemieckiej Bundesligi. Obecnie jego zespół ma bilans 1:3 (wygrana z JobStairs Giessen 45ers).

Reprezentacja Polski ponownie zbierze się w lutym, kiedy to wystartują eliminację do Eurobasketu. Jesteśmy w grupie z Izraelem, Hiszpanią i Rumunią. Pierwszy mecz, z Izraelem, rozegrany zostanie w Arenie Gliwice 20 lutego.

GS

.

POLECANE

tagi