Quinton Hooker, czyli triple–double z przytupem

W niesamowitym występie rozgrywającego GTK Gliwice zabrakło „tylko” zwycięstwa. Nie dość, że zaliczył efektowne triple-double, to jeszcze zanotował doskonałe 16 asyst.

Quinton Hooker / fot. GTK Gliwice

LeBron i jego królewska kolekcja butów – zobacz! >>

To już drugie triple-double w tym sezonie Energa Basket Ligi. 10 stycznia Drew Brandon z Czarnych Słupsk zanotował 28 punktów, 18 zbiórek i 11 asyst w spotkaniu z Asseco Gdynia.

W miniony weekend, w przegranym po dogrywce 94:101 meczu z Legia Warszawa, Quinton Hooker zanotował 20 punktów, 13 zbiórek i 16 asyst.

Naszym zdaniem osiągnięcia są podobne. O ile największe wrażenie w przypadku Brandona zrobiła liczba zbiórek u obwodowego gracza (18), o tyle w Hooker zaimponował asystami (16), notując wynik, który zdarza się bardzo rzadko. Obaj zawodnicy zagrali podobne minuty, nietypowe dla zwyczajnych meczów – gracz z Gliwic spędził na boisku aż 41 minut, gracz Czarnych ponad 39. Lepszy eval miał Brandon (39:35).

16 asyst Hookera to najlepszy w tym sezonie wynik w PLK. W poprzednich rozgrywkach (marzec 2017) 17 asyst w meczu przeciwko Miastu Szkła zanotował Aaron Johnson ze Stali Ostrów Wlkp.