Quinton Hosley – wielki gracz na wielkie mecze

Jego 16 punktów w czwartej. kwarcie meczu numer 5 ze Stelmetem było równie ważne, co niesamowita gra w obronie. Quinton Hosley potwierdził, jaką różnicę potrafi zrobić w spotkaniach o najwyższą stawkę.

Quinton Hosley / fot. A. Romański, plk.pl

Niesamowite zniżki w Sklepie Koszykarza – nawet do 30%! >>

Doświadczony Amerykanin (34 lata, 201 cm) przychodził przychodził do Włocławka jako dwukrotny MVP finałów PLK ze Stelmetem, ale także gracz, o który się mówiło, że mobilizuje się dopiero na kluczowe mecze w playoff. I faktycznie, długo notował bardzo kiepskie skuteczności rzutów z gry, a nawet zaawansowane statystyki jego gry w obronie nie były olśniewające.

Jednak to, co Quinton Hosley zrobił w meczu numer 5 przejdzie do historii ligi i klubu z Włocławka, tak samo zresztą jak całe spotkanie. Już pod koniec pierwszej kwarty dał sygnał do pobudki dla słabo grającego Anwilu, potężnym wsadem kończąc jeden z kontrataków.

W niezwykłej czwartej kwarcie (wideo>>) zdobył aż 16 punktów, w tym trafił przełomową trójkę na 1:05 przed ostatnim gwizdkiem, która wyprowadziła Anwil na prowadzenie 82:78. W całym meczu zdobył 22 punkty, trafiając 8/11 rzutów z gry i perfekcyjne 5/5 z wolnych. Miał do tego 4 zbiórki i 5 asyst.

Hosley był też najważniejszym ogniwem presji na całym boisku Anwilu, z którą w ostatnich 5 minutach meczu zupełnie nie mógł poradzić sobie Stelmet. Statystycy zapisali mu ostatecznie tylko 1 przechwyt, ale kluczowych odbić, utrudnień i podwojeń było dużo więcej. Wydawało się, że słynna już „ośmiornica” z długich rąk Amerykanina zajmuje pół boiska, a rywale nie są stanie jej ominąć.

Bohaterów Anwilu przy okazji niezwykłego come backu i zwycięstwa było oczywiście więcej, ale bez genialnej końcówki Hosleya, nie byłoby tego awansu do finału PLK. Warto było o ściągnąć do Włocławka już nawet choćby tylko dla tego jednego meczu.

W najnowszym odcinku podcastu Kamila Chanasa gośćmi są młodzi zawodnicy Sląska Wrocław – Aleksander Dziewa i Jakub Musiał. Czym zaskoczyła ich ekstraklasa i jak widzą swoje koszykarskie kariery?

Rasta Vechta, która nie dała szans Anwilowi w pierwszej rundzie, to na dziś główny rywal Anwilu do miejsca w pierwszej czwórce grupy Ligi Mistrzów. Włocławianie myśląc o awansie muszą zrobić wszystko by wygrać, a idealnym scenariuszem byłoby odrobienie 13-punktowej straty z pierwszego spotkania.