PRAISE THE WEAR

Qyntel Woods: Trener myślał, że jest Philem Jacksonem

Qyntel Woods: Trener myślał, że jest Philem Jacksonem

Nieładne pożegnanie byłego gwiazdora z Koszalinem. Amerykanin napisał na Instagramie, że odszedł z AZS z powodu trenera Dragana Nikolicia, a informacje o zawieszeniu kariery są nieprawdziwe.

Qyntel Woods / fot. T. Fijałkowski, fiolek.art.pl

adidas Harden Vol. 2 – w tych butach James Harden idzie po MVP! >>

Klub z Koszalina był w tej sprawie bardzo lakoniczny, zarówno na oficjalnej stronie internetowej, jak i w komunikacie na Twitterze, poinformowano po prostu o rozwiązaniu kontraktu za porozumieniem stron.

Z kolei w informacji na plk.pl, czyli stronie Energa Basket Ligi, pojawiła się informacja, że Qyntel Woods „postanowił tymczasowo zawiesić karierę zawodniczą”.

Tymczasem zawodnik na swoim instagramowym profilu powody rozstania przedstawił zupełnie inaczej. Napisał (tłumaczenie łagodne):

„Nie zawiesiłem kariery, usunąłem się z naprawdę złej sytuacji. Moim powodem odejścia był trener, który myślał, że jest Philem Jacksonem, a niczego w swojej karierze nie osiągnął. Miał zero szacunku dla graczy, którzy nie całowali go w tyłek i nie wierzyli w opowieści, które sprzedawał. Nie było problemu z fanami lub klubem. Pomyślałem jednak, że ludzie powinni znać prawdę o mojej decyzji. Dziękuję wszystkim moim kibicom!”

Słowa mocne, ale to nie oznacza automatycznie, że Woods musi mieć w tej sprawie rację, mógł być jedynie sfrustrowany. Po przyjściu trenera Dragana Nikolicia do AZS rola 37-letniego Amerykanina w zespole znacząco zmalała. Zdarzały się mecze, gdy grywał tylko epizody i głównie przesiadywał na ławce. Sezon skończył ze średnimi na poziomie 10 punktów, 3,9 zbiórki i 2,4 asysty na mecz.

adidas Harden Vol. 2 – w tych butach James Harden idzie po MVP! >>
POLECANE

tagi

Gdy na stałe zmienił Igora Milicicia na stanowisku pierwszego trenera, wielu łapało się za głowę. Sam szkoleniowiec podkreśla, że jest wdzięczny władzom klubu za zaufanie. Andrzej Urban poprowadzi “Stalówkę” przynajmniej podczas dwóch kolejnych sezonów!
20 / 03 / 2023 21:40
Jeremy Sochan nie przestaje zadziwiać. Polak rzucił 29 punktów w wygranej 132:114 przeciwko Orlando Magic. Przyćmił swoiim występem Paolo Banchero, numer jeden draftu.
15 / 03 / 2023 7:27
Czas na drugą część raportu z Mistrzostw Polski U-19 2023, tym razem obejmującą zawodników z zespołów, które zajęły miejsca 1-4.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Tym razem sytuacja dotyczy rezerw, które występują w pierwszej lidze. Dotychczas drużynę prowadził Marcin Grygowicz, jednak za sprawą przeciętnych wyników rozstał się z wrocławskim klubem.
14 / 03 / 2023 13:25
Wydaje się, że zmiana trenera nie przyniosła momentalnej poprawy wyniku, natomiast zdecydowania poprawiła nastroje wśród zawodników, ale i kibiców. Śląsk przegrał z London Lions 76:83, ale chyba nikt z tego powodu nie rozpacza.