R8 Kraków – nie ma sponsora, nie ma prezesa, nie ma pucharów

R8 Kraków – nie ma sponsora, nie ma prezesa, nie ma pucharów

Share on facebook
Share on twitter

Miały być europejskie puchary już jako pierwszoligowiec, ale plan nie wypalił. W Krakowie zabrakło i pieniędzy, i decyzji. Ale plan walki o awans do PLK w najbliższym sezonie nadal jest aktualny.

(fot. Facebook.com)

PLK, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>

Prezes R8 Basket Kraków Dominik Kotarba-Majkutewicz już w zimie zapowiedział, że po awansie do I ligi jego klub chce się zgłosić do FIBA Europe Cup. Potem tę deklarację podtrzymano, kompletowano dokumenty, ale na planach się skończyło. R8 do pucharów się nie zgłosi.

Dlaczego? Z naszych informacji wynika, że po pierwsze: potencjalny sponsor, który miał dołożyć się do europejskich wydatków, jednak się w klubie nie pojawił, a Kotarba-Majkutewicz nie chce sam finansować projektu za wszelką cenę. Po drugie: sam prezes w ostatnich tygodniach czynnie zajmuje się swoją drugą pasją, czyli rajdami. W klubie przyznają, że kontakt z nim jest utrudniony i brakuje osoby decyzyjnej.

To dlatego R8 nie ogłosiło jeszcze żadnego z nowych graczy – kilku z nich, np. Jakub Dłuski czy Adam Linowski, jest z krakowskim klubem dogadanych, ale nie ma komu podpisać kontaktów. Podobnie jak z najważniejszymi zawodnikami z poprzedniego sezonu oraz trenerem Rafałem Knapem.

ŁC

PLK, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>

POLECANE

tagi

NBA

Reprezentant Polski w koszykówce 3×3 oraz legenda Polpharmy Starogard Gdański – gościem Kamila Chanasa jest „Money in the Bank” Michael Hicks! Mieszkający w naszym kraju Amerykanin opowiada o swojej karierze i planach na przyszłość. Świetne show!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Aż ciężko uwierzyć, że w Minnesocie do dziś nie uhonorowano Kevina Garnetta. Swojej koszulki pod dachem hali Orlando Magic wciąż nie może oglądać Shaquille O’Neal. Nikt też nie docenił w ten sposób kariery Gary’ego Paytona.
19 / 02 / 2020 10:27
Wolf Blitzer, jeden z najsłynniejszych amerykańskich dziennikarzy, przerwał swój program w stacji CNN, aby poinformować o końcu kariery Marcina Gortata. Autor – na co dzień kibic Washington Wizards – polskiemu zawodnikami za osiągnięcia na parkiecie oraz to, co robi poza boiskiem, m.in. dla polskiej społeczności.
18 / 02 / 2020 10:21