Radosław Hyży w Lesznie – zmiana trenera po 2 meczach

Share on facebook
Share on twitter
Szybko straciły cierpliwość władze Timouot Polonii. Wystarczyły 2 ligowe porażki - z Górnikiem Wałbrzych i Polfarmeksem Kutno, aby dokonać zmiany trenera. Nowym szkoleniowcem zespołu z Leszna został Radosław Hyży.
Radosław Hyży / fot. FutureNet Śląsk Wrocław

Do dużych zmian w Lesznie doszło już przed rozpoczęciem sezonu. Z zespołem pożegnał się Łukasz Grudniewski, który przeniósł się do Wałbrzych, aby poprowadzić tamtejszego Górnika. Jego następcą został Dawid Mazur, świeżo po sukcesie z reprezentacją U16.

Tuż przed sezonem pojawiło się też w składzie Polonii kilka bardzo znanych nazwisk. Do Kamila Chanasa dołączyli Filip Dylewicz i Robert Skibniewski. Zespół był jednak wyraźnie nieprzygotowany do sezonu – dwa pierwsze mecze przegrał w kiepskim stylu. Tym niemniej, zmiana w aż tak rekordowym tempie, nie robi dobrego wrażenia.

Następcą Mazura w Lesznie ma być Radosław Hyży. Były znany zawodnik był chwilowo bez pracy – rozstał się po poprzednim sezonie ze Śląskiem Wrocław, po tym, jak nie udało mu się tej drużyny wprowadzić do ekstraklasy.

Najbliższy mecz – już w ten piątek, Polonia zagra na własnym parkiecie z drużyną z Kłodzka, która zaczęła sezon od bilansu 1-1.

TS

POLECANE