Raptors prowadzą w finale NBA – wielki Pascal Siakam!

Genialna atmosfera w hali w Toronto i finał zaczyna się bardzo ciekawie. Wyraźnie lepsi w II połowie Raptors nie pękli w końcówce, wygrali z Warriors 118:109 i zaczynają rywalizację od prowadzenia 1:0.

Pascal Siakam / fot. wikimedia commons

PZBUK – DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >>

Przez całą czwarta kwartę, gdy przewaga gospodarzy oscylowała wokół 10 punktów, wydawało się, że za chwilę Warriors wrzucą najwyższy bieg i przejmą kontrolę nad meczem. Nic takiego jednak nie nastąpiło – Raptors do końca rewelacyjnie bronili i trafiali najważniejsze rzuty. Pokonali obrońców mistrzowskiego tytułu nawet bez nerwowej końcówki!

Bohaterem meczu był bezapelacyjnie Pascal Siakam. Kameruński skrzydłowy imponował wszechstronnością, kończył akcje nawet w nieprawdopodobnych sytuacjach. Zdobył 32 punkty na rewelacyjnej skuteczności 14/17 z gry.

Kawhi Leonard był bardzo mocno kryty i często podwajany, trafił 5/14 z gry, ale i tak zdobył 23 punkty, do tego trafił bardzo ważną trójkę przez ręce obrońcy, w połowie 4. kwarty. Miał do tego 8 zbiórek i 5 asyst. Poza swoją rewelacyjną obroną, duży udział w ataku miał Marc Gasol (20 punktów), 3 razy z dystansu trafił także weteran Danny Green.

W Warriors świetny był Stephen Curry, który zdobył 34 punkty, Klay Thompson dodał 21 oczek. Draymond Green zaliczył jedno triple double (10/10/10), ale miał kiepską skuteczność z gry i zanotował aż 6 strat. W meczu zagrał już DeMarcus Cousins, ale spędził na boisku zaledwie 8 minut i nie odegrał większej roli.

Raptors prowadzą zatem 1:0 w wielkim finale NBA. Mecz numer 2 odbędzie się także w Toronto, w nocy z niedzieli na poniedziałek polskiego czasu.

Świetne występy zaliczyli Raymond Cowels (33 punkty i 7 trójek) i Mateusz Kostrzewski (23 punkty), a ich PGE Spójnia pewnie pokonała Polpharmę Starogard Gdański 92:71. To kolejne udane spotkanie stargardzian w ataku, który był ich największa bolączką w pierwszej rundzie.
20 / 01 / 2020 8:37

Choć cały czas muszą sobie radzić bez Victora Oladipo to od początku sezonu pokazują, ile tak naprawdę znaczą solidne fundamenty. Indiana Pacers w niedzielę ograli wysoko notowanych Denver Nuggets 115:107 i podtrzymali swoją bardzo dobrą passę. W życiowej formie jest Domantas Sabonis.
20 / 01 / 2020 11:47
Jazzmani wygrali jedenaście z ostatnich dwunastu spotkań i aktualnie zajmują 4. pozycję w tabeli Zachodu. Od czasu, kiedy zatrudnili strzelca Jordana Clarksona wygrywają niemal wszystko. Są jedną z najlepiej zbilansowanych drużyn w całej lidze – świetni pod względem ofensywnym, jak i defensywnym.
20 / 01 / 2020 10:34
Sezon Golden State Warriors to katastrofa, ale może chociaż kibice wiosną będą mieli trochę radości. Stephen Curry zamierza jeszcze wrócić do gry w tym sezonie – takie wieści dobiegły nas zza oceanu. Wedle doniesień, 31-latek ma ponownie wybiec na parkiet na początku marca.
20 / 01 / 2020 9:54
Ciekawostki z Anwilu, dużo o nowym Stelmecie, trenerzy Tabak i Milicić, wspomnienie „TEGO” meczu playoff Anwil vs. Stelmet, tajemnica świetnej formy – Jarosław Zyskowski jr zdradza mnóstwo intrygujących faktów o swojej karierze i ostatnich sezonach w PLK.

Już niedługo reprezentacja Polski w koszykówce 3×3 zagra o spełnienie marzeń. W marcu (i ewentualnie kwietniu), w Indiach, brązowi mistrzowie świata zagrają w turnieju kwalifikacyjny – przygotowania startują jeszcze w styczniu (od 24.01), turniejem w rosyjskim St. Petersburgu.
17 / 01 / 2020 15:35