Ray Cowels – gorący strzelec Spójni

Ray Cowels – gorący strzelec Spójni

Share on facebook
Share on twitter
W ostatnich dwóch meczach trafił rewelacyjne 13 z 16 trójek, a ostatni mecz poniżej 15 punktów zaliczył 11 listopada. Raymond Cowels jest w świetnej formie, a jego PGE Spójnia zbliża się do miejsca w pierwszej ósemce.
Ray Cowels / fot. Tadeusz Surma, PGE Spójnia Stargard

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

Zespół ze Stargardu przechodzi trudny czas – zawirowania w składzie spowodowały krótszą rotację i zmusiły trenera Jacka Winnickiego do gry niskim składem. Nie przeszkadza to jednak PGE Spójni wygrywać, wręcz przeciwnie – w 4 z 5 ostatnich meczów stargardzianie odnosili zwycięstwa, a na rozkładzie mają m.in. Asseco Arkę Gdynia.

Nie byłoby tak dobrych wyników PGE Spójni, gdyby nie bardzo dobra dyspozycja amerykańskiego strzelca i jednocześnie lidera drużyny, Raymonda Cowelsa. W ostatnich meczach zdobywał odpowiednio 25 i 33 punkty i obecnie zajmuje już 5. (a odliczając Roberta Johnsona, który odszedł z MKS-u 4.) miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców PLK (średnio 19,6 punktu).

Cowels przede wszystkim imponuje skutecznością z dystansu. We wspomnianych dwóch ostatnich meczach – z Arką i Polpharmą – trafił w sumie 13 z 16 prób zza łuku (w Gdyni miał 6/6!), a przecież często to właśnie do krycia jego wysyłani są najlepsi obrońcy drużyny przeciwnej. W całym sezonie Ray trafia 46,2% trójek, co jest wynikiem świetnym.

Amerykanin to zdecydowanie najrówniej u najlepiej grający obcokrajowiec zakontraktowany przez PGE Spójnię tego lata. Zespół ze Stargardu, dzięki ostatniej serii zwycięstw i wyraźnej zmiany w grze, ponownie jest poważnym graczem w walce o miejsce w ósemce i awans do playoff.

PGE Spójnia ma obecnie taki sam bilans (8-9) co HydroTruck Radom i Śląsk Wrocław, a do będącego na siódmym miejscu Kinga Szczecin traci zaledwie jedno zwycięstwo. Po takim starcie ligi i tak ogromnych zmianach w składzie, raczej mało kto spodziewał się zespół ze Stargardu już teraz w tym miejscu.

GS

POLECANE

tagi

NBA

Czas na podniebne ewolucje! Gościem podcastu Kamila Chanasa jest Piotr „Grabo” Grabowski, profesjonalny dunker, zwycięzca wielu konkursów wsadów do kosza.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Aż ciężko uwierzyć, że w Minnesocie do dziś nie uhonorowano Kevina Garnetta. Swojej koszulki pod dachem hali Orlando Magic wciąż nie może oglądać Shaquille O’Neal. Nikt też nie docenił w ten sposób kariery Gary’ego Paytona.
19 / 02 / 2020 10:27
Brak liderów kadry – Mateusza Ponitki i Adama Waczyńskiego – udało się przykryć w jednym z meczów, dzięki rewelacyjnej grze AJ-a Slaughtera i wsparciu ze strony Michała Sokołowskiego i Aarona Cela. W spotkaniach z Izraelem i Hiszpanią traciliśmy zdecydowanie za dużo punktów spod kosza, bardzo potrzeba nam dominującego w obronie środkowego.
25 / 02 / 2020 1:08