PRAISE THE WEAR

Ray Cowels – gorący strzelec Spójni

Ray Cowels – gorący strzelec Spójni

W ostatnich dwóch meczach trafił rewelacyjne 13 z 16 trójek, a ostatni mecz poniżej 15 punktów zaliczył 11 listopada. Raymond Cowels jest w świetnej formie, a jego PGE Spójnia zbliża się do miejsca w pierwszej ósemce.
Ray Cowels / fot. Tadeusz Surma, PGE Spójnia Stargard

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

Zespół ze Stargardu przechodzi trudny czas – zawirowania w składzie spowodowały krótszą rotację i zmusiły trenera Jacka Winnickiego do gry niskim składem. Nie przeszkadza to jednak PGE Spójni wygrywać, wręcz przeciwnie – w 4 z 5 ostatnich meczów stargardzianie odnosili zwycięstwa, a na rozkładzie mają m.in. Asseco Arkę Gdynia.

Nie byłoby tak dobrych wyników PGE Spójni, gdyby nie bardzo dobra dyspozycja amerykańskiego strzelca i jednocześnie lidera drużyny, Raymonda Cowelsa. W ostatnich meczach zdobywał odpowiednio 25 i 33 punkty i obecnie zajmuje już 5. (a odliczając Roberta Johnsona, który odszedł z MKS-u 4.) miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców PLK (średnio 19,6 punktu).

Cowels przede wszystkim imponuje skutecznością z dystansu. We wspomnianych dwóch ostatnich meczach – z Arką i Polpharmą – trafił w sumie 13 z 16 prób zza łuku (w Gdyni miał 6/6!), a przecież często to właśnie do krycia jego wysyłani są najlepsi obrońcy drużyny przeciwnej. W całym sezonie Ray trafia 46,2% trójek, co jest wynikiem świetnym.

Amerykanin to zdecydowanie najrówniej u najlepiej grający obcokrajowiec zakontraktowany przez PGE Spójnię tego lata. Zespół ze Stargardu, dzięki ostatniej serii zwycięstw i wyraźnej zmiany w grze, ponownie jest poważnym graczem w walce o miejsce w ósemce i awans do playoff.

PGE Spójnia ma obecnie taki sam bilans (8-9) co HydroTruck Radom i Śląsk Wrocław, a do będącego na siódmym miejscu Kinga Szczecin traci zaledwie jedno zwycięstwo. Po takim starcie ligi i tak ogromnych zmianach w składzie, raczej mało kto spodziewał się zespół ze Stargardu już teraz w tym miejscu.

GS

POLECANE

tagi

Jeremy Sochan nie przestaje zadziwiać. Polak rzucił 29 punktów w wygranej 132:114 przeciwko Orlando Magic. Przyćmił swoiim występem Paolo Banchero, numer jeden draftu.
15 / 03 / 2023 7:27
Czas na drugą część raportu z Mistrzostw Polski U-19 2023, tym razem obejmującą zawodników z zespołów, które zajęły miejsca 1-4.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Tym razem sytuacja dotyczy rezerw, które występują w pierwszej lidze. Dotychczas drużynę prowadził Marcin Grygowicz, jednak za sprawą przeciętnych wyników rozstał się z wrocławskim klubem.
14 / 03 / 2023 13:25
Wydaje się, że zmiana trenera nie przyniosła momentalnej poprawy wyniku, natomiast zdecydowania poprawiła nastroje wśród zawodników, ale i kibiców. Śląsk przegrał z London Lions 76:83, ale chyba nikt z tego powodu nie rozpacza.