Razem po złoto – młodzicy z Włocławka mistrzami Polski!

Razem po złoto – młodzicy z Włocławka mistrzami Polski!

Share on facebook
Share on twitter

W zaciętym finale w Opalenicy TKM pokonał 49:43 MKS Ochota Warszawa. Młodzicy z Włocławka walczyli w nim tak, jak przez całe mistrzostwa Polski do lat 14.

(fot. TKM Włocławek)

PLK, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>

Patrząc na wyniki z ogólnopolskich turniejów, TKM nie był faworytem finału. Włocławianie przegrywali po jednym meczu i w ćwierćfinale, i w półfinale, i w finale. Awans do strefy medalowej uzyskali dzięki ledwie dwupunktowej wygranej z gospodarzami, Basket Teamem Opalenica.

Rywale z Warszawy? Oni nie przegrali ani jednego meczu przez cały sezon, do niedzieli mieli bilans 29-0!

I w finale to właśnie Ochota zaczęła lepiej – na początku drugiej kwarty było 20:11 dla chłopaków z Warszawy. Ale TKM, zaprawiony w meczach, w których przegrywał lub zwyciężał minimalnie, walczył – odrobił straty z nawiązką, m.in. dzięki wygranej 17:6 trzeciej kwarcie. W ostatniej, w której było mnóstwo niecelnych rzutów, włocławianie prowadzenie utrzymali – przegrali ją tylko 5:6.

Najwięcej punktów dla TKM, 14, zdobył Jakub Andrzejewski – syn Tomasza, który niedawno awansował z Legią do PLK. 9 punktów i 9 zbiórek miał Oliwier Bednarek. Dla Ochoty po 11 „oczek” rzucili Wojciech Nojszewski i Bartosz Sitek.

Mistrzowski skład TKM Włocławek:

Zawodnicy: Dawid Bykowski, Michał Szabelski, Jakub Andrzejewski, Oliwier Bednarek, Igor Bladoszewski, Maciej Włudarski, Maciej Wojciechowski, Wiktor Łukasik, Krystian Szortyka, Damian Błędowski, Marcel Parowiński, Adam Chodulski, Adam Janowski. Trener: Krystian Kurlapski. Asystent: Maciej Żywiczka.

Końcowa kolejność MP młodzików:

1. TKM Włocławek
2. MKS Ochota Warszawa
3. MKKS Rybnik
4. Wilki Morskie Szczecin
5. Basket Team Opalenica
6. WKK Wrocław
7. MOSM Bytom
8. Śląsk Wrocław

Wyniki i statystyki turnieju finałowegoTUTAJ.

PLK, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>

POLECANE

tagi

Mimo sporych ubytków kadrowych i zastoju pod koniec meczu, King Szczecin wygrał regionalny pojedynek z PGE Spójnią w Stargardzie 72:64. Rewelacyjny mecz zagrał Mateusz Zębski, imponujący zaangażowaniem i wszechstronnością.
25 / 09 / 2020 22:59

NBA

Drugi odcinek #StrefaChanasa na rozpoczęcie koszykarskiego sezonu 2020/21! Gośćmi Kamila są: trener Mihailo Uvalin oraz Radosław Hyży, był znany zawodnik, a obecnie także trener. Czego spodziewają się po zespołach ekstraklasy?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Trwa tworzeniu planu na stworzenie ligi 3×3 już w czerwcu – w porannym programie w Polsat Sport zdradził prezes PZKosz, Radosław Piesiewicz. Przy braku sportu na żywo taka inicjatywa wydaje się być racjonalna i może przynieść wiele korzyści.
1 / 05 / 2020 11:53