Real Madryt blisko tytułu – świetny Luka Doncić

Share on facebook
Share on twitter

„Królewscy” wygrali bardzo ważne, wyjazdowe spotkanie z Baskonią 83:78 i objęli prowadzenie w finale ligi hiszpańskiej 2:1. Luka Doncić zdobył 20 puntów i być może zdąży na draft.

Luka Doncić (fot. Euroleague.net)

Air Jordan Retro – zagraj w butach legendarnego Michaela! >>

Finały ACB zaczęły się od wielkiej sensacji – Baskonia wygrała mecz numer 1 w Madrycie. Sprawy stopniowo wracają jednak na spodziewane tory. Triumfatorzy Euroligi wygrali 2 kolejne mecze i brakuje im już tyko jednego zwycięstwa do odzyskania tytułu w Hiszpanii.

Real wygrał zacięty mecz na wyjeździe m.in. dzięki bardzo dobrej grze Luki Doncicia. Młody Słoweniec miał 20 punktów, 9 zbiórek i 3 asysty. Trafił 10/11 z wolnych i 2/5 z dystansu, inteligentnie wymuszał przewinienia w ważnych momentach.

Dla gości z Madrytu 4/4 za 3 punkty trafił Trey Thompkins, a kolejne 3 trójki dodał Jaycee Carroll. Znów kluczowym graczem spotkania był Walter Tavares. Gigant z Republiki Zielonego Przylądka stanowił zaporę nie do przebycia w obronie – miał 8 zbiórek i 5 bloków.

Baskonia do samego końca trzymała się relatywnie blisko, prowadziła po I połowie, ale nie zdołała utrzymać niewielkiej przewagi. Rodrigue Beaubois zdobył 17 punktów, trafiając 4/6 z dystansu.

Na wynik w Hiszpanii spoglądają także przedstawiciele NBA. Jeśli Real wygra spotkanie numer 4 we wtorek i zostanie mistrzem Hiszpanii (gra się do 3 wygranych), wówczas Luka Doncić będzie mógł osobiście wziąć udział w ceremonii draftu (piątek) w Nowym Jorku. Jeśli dojdzie do piątego spotkania w finale ACB, Słoweniec draft obejrzy w telewizji.

Pełne statystyki z meczu TUTAJ >>

Air Jordan Retro – zagraj w butach legendarnego Michaela! >>
POLECANE

Po ostatniej fali zwolnień, odejść i zawieszeń w składzie BM Slam Stali zostało 5 graczy na poziomie ekstraklasy. Już jutro, w sobotę, ostrowianie zagrają w Dąbrowie Górniczej. Debiut Łukasza Majewskiego w roli trenera zapowiada się więc dość egzotycznie.