Real mistrzem Hiszpanii – Doncić zdąży na draft

Share on facebook
Share on twitter

„Królewscy” wygrali 96:85 czwarty mecz finału ACB w Baskonii i odzyskali tytuł mistrza Hiszpanii. Dzięki zakończeniu rywalizacji we wtorek, Luka Doncić będzie mógł pojawić się w piątek na ceremonii draftu NBA.

Luka Doncić / fot. ACB

Air Jordan Retro – zagraj w butach legendarnego Michaela! >>

Wszyscy są pod wrażeniem niezwykłego, pełnego tytułów i nagród, sezonu Luki Doncicia, ale we wtorkowy wieczór show ukradł Rudy Fernandez. Rzucający Realu w idealnym momencie zagrał swój najlepszy mecz w sezonie, prowadząc drużynę z Madrytu do wyjazdowej wygranej.

Rudy w spotkaniu zdobył aż 27 punktów i miał 5 asyst, trafił świetne 6/9 z dystansu. To jemu zaraz po meczu przyznano zatem nagrodę MVP finałów hiszpańskiej ekstraklasy. W Reali świetnie zagrał także Facundo Campazzo. Najlepszymi graczami Baskonii ponownie byli Rodrigue Beaubois i Tornike Shengelia. Statystyki z meczu TUTAJ >>

Luka Doncić nie grał może wybitnego meczu (miał 2/6 z gry, 8 zbiórek, 2 asysty, 2 przechwyty), ale i tak zdołał zachwycić koszykarski świat. W przełomowym momencie, na nieco ponad 2 minuty przed końcem, trafił niezwykły rzut za 3 punkty w ostatniej sekundzie akcji, oddawany z jednej nogi (wideo poniżej). Po takim ciosie Baskonia nie zdołała już wrócić do gry.

Słoweniec, dzięki zakończeniu rywalizacji już w 4 meczach, zdąży zatem polecieć do Nowego Jorku, na ceremonię naboru do NBA, która odbędzie się w nocy z piątku na sobotę polskiego czasu. Według aktualnych, najczęstszych typowań ma zostać wybrany z numerem 4-5, ale nie będzie wielką sensacją, jeśli znajdzie się nawet wyżej.

Air Jordan Retro – zagraj w butach legendarnego Michaela! >>