Rekord Rockets, wstyd Wizards – 26 trójek (prawie) bez obrony

Share on facebook
Share on twitter

Houston Rockets ograli w nocy ze środy na czwartek Wizards 136:118, ustanawiając przy tym rekord NBA w ilości celnych rzutów za 3 punkty. Nic nie ujmując ich wyczynowi, trzeba przyznać, że obrona Wizards była skandaliczna.

James Harden / wikimedia commons

adidas Harden Vol. 2 – w tych butach James Harden gra jak MVP >>

Rockets wygrali już 5 spotkań z rzędu. Niesieni na barkach Jamesa Hardena, który w tych meczach może pochwalić się średnią na poziomie 38,6 punktów, ograli lepiej do tej pory od nich spisujących się Grizzlies, Blazers, czy Lakers. W ostatnim meczu pokonali beznadziejnych Washington Wizards.

Houston w tym meczu mogło liczyć nie tylko na Hardena (35 pkt., 6×3), ale i na większość zawodników ze składu. Skończyli mecz ze skutecznością 47/85 z gry, w tym 26/55 za 3. To rekord NBA jeśli chodzi o liczbę trafionych trójek w jednym spotkaniu.

Trzeba też przyznać, że Wizards nieszczególnie przeszkadzali Rockets w ich popisach strzeleckich. Aż 60 z 85 rzutów oddanych przez Houston było „uncontested”, czyli bez aktywnego obrońcy.

Wizards przegrali 6 z ostatnich 7 spotkań i coraz bardziej ten zespół błaga o gruntowną przebudowę. W dwóch meczach zagrał już Trevor Ariza, jednak obecność w składzie byłego gracza Rockets nie pomogła. Ariza w dwóch meczach zanotował 11/32 z gry.

Czarodzieje podpisali właśnie kontrakt z Ronem Bakerem, z którym z kolei pożegnali się New York Knicks, co chyba najlepiej pokazuje skalę tego „wzmocnienia”.

James Harden ostatnimi tygodniami w sposób przekonujący wskoczył do wyścigu o nagrodę MVP. Gdyby nie bilans Rockets, byłby na ten moment jego zdecydowanym faworytem.

Grzegorz Szybieniecki, https://twitter.com/gszyb

adidas Harden Vol. 2 – w tych butach James Harden gra jak MVP >>
POLECANE

Pozycja Anwilu Włocławek na czele listy jest na początku sezonu niezagrożona. Na drugim miejscu widzimy Arkę Gdynia, nieco dalej Polski Cukier. Najsłabiej w tym momencie wyglądają zespoły z Gliwic, Radomia i Starogardu Gdańskiego.