Rekord Tura z Bielska – rzucił 44 punkty

Share on facebook
Share on twitter

Łukasz Kuczyński, najbardziej klasyczny przykład wyjadacza drugoligowych parkietów, ustanowił rekord swój i sezonu w wygranym 80:65 spotkaniu z AZS UJK Kielce.

Znasz się na koszu? – wygrywaj w zakładach! >>lukasz_kuczynski

Na 44 punkty złożyło się 11/16 za dwa, 5/11 za trzy oraz 7/7 z wolnych. Do tego Łukasz Kuczyński miał 8 zbiórek, 2 przechwyty, asystę i blok. Jak łatwo policzyć – zdobył ponad połowę z punktów drużyny.

Już do przerwy miał 32, co dla większości zawodników jest liczbą nieosiągalną w całym meczu. W pierwszej kwarcie Kuczyński rzucił 15 punktów, w drugiej dodał 17. Po przerwie trochę zwolnił, ale grał do końca, bo drużyna z Kielc goniła gospodarzy. W sumie rekordzista grał przez 33 minuty.

Wynik 31-letniego Kuczyńskiego – najlepszy w tym sezonie w rozgrywkach centralnych – nie dziwi, bo to od lat czołowy strzelec II ligi. Wychowanek Tura tylko rok spędził grając poza Bielskiem Podlaskim – w sezonie 2009/10 był zawodnikiem Astorii Bydgoszcz i to wtedy notował swoją najniższą średnią w karierze. Ale nie taką znowu niską – 13,6 punktu na mecz.

W poprzednich rozgrywkach Kuczyński rzucał po 24,4 punktu na mecz. Jak gra? Dokładnie tak, jak sobie pewnie wyobrażacie. Przy wzroście 196 cm wysoki skrzydłowy Tura robi na boisku wszystko – bije się pod koszem, wchodzi z obwodu, rzuca z dystansu, a jak trzeba, to i piłkę przeprowadzi.

W dziewięciu sezonach w II lidze Kuczyński rzucił w sumie 2902 punkty, wielokrotnie zdobywał ponad 30 w meczu. Jego poprzednim rekordem było 40 punktów z sezonu 2011/12. Ciekawe, czy w tych rozgrywkach ktoś pobije te 44 z piątku.

ŁC

Znasz się na koszu? – wygrywaj w zakładach! >>

Legia obudziła się za późno, Stal po prostu była lepsza w tym półfinale. W spotkaniu numer 3 gospodarze z Ostrowa potwierdzili swoją wyższość i pokonali drużynę z Warszawy 95:87. Arged BM Slam Stal od 28 kwietnia rywalizować będzie w finale PLK z Enea Zastalem Zielona Góra.
17 / 04 / 2021 19:45

NBA

Profesjonalny obóz koszykarski w wakacje. Do Ustki na PolskiKosz.pl Camp już w lipcu zapraszają trener główny Mihailo Uvalin oraz Kamil Chanas. Codziennie treningi pod okiem fachowców, świetna atmosfera i pobyt w atrakcyjnej miejscowości nad morzem. Trwają zgłoszenia, są jeszcze wolne miejsca!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Nie widział nawet obręczy, kiedy oddawał rzut za 3 punkty na zwycięstwo. Niemal stracił równowagę i w ostatniej chwili zdążył wypuścić piłkę z rąk, a ta jakimś cudem wpadła do kosza, co Luka Doncić zdołał już zobaczyć. Mavericks wygrali dzięki temu 114:113 z Memphis Grizzlies.
15 / 04 / 2021 10:34
Kilka dni po historycznym meczu w Warszawie, w którym na zakończenie sezonu regularnego Legia pokonała Kinga 137:43, także w Turcji doszło do wyjątkowo jednostronnego spotkania. W niedzielnym meczu na szczycie (to nie żart) Fenerbahce Stambuł wygrał z osłabionym Pinarem Karsiyaka aż 117:59.
Tomislav Gabrić Wielkanoc zapamięta na długo. Zaledwie 3 godziny po ogłoszeniu informacji o podpisaniu kontraktu były gracz Enea Astorii zadebiutował w niemieckim Oldenburgu. Jego nowy zespół wygrał w Wuerzburgu aż 116:66, a reprezentant Chorwacji w ciągu 18 minut zdobył… 20 punktów.