Rekordowa wygrana Toronto Raptors – są w gazie!

Zespół z Kanady rozgromił Atlanta Hawks 128:84 – to jego najwyższe zwycięstwo w historii. Raptors wygrali szósty mecz z rzędu i jest to najdłuższa w tej chwili seria w całej NBA.

(Fot. Wikimedia Commons)

W takich butach grają gwiazdy NBA >>

W ostatnich dniach przegrywali wszyscy faworyci – najlepsi na wschodzie Cleveland Cavaliers ponieśli nawet trzy porażki z rzędu. Raptors, dzięki serii zwycięstw, zbliżyli się do nich na krok. Mają bilans 14-6, podczas gdy mistrzowie – 13-5.

I we wtorek będą mieli szansę ich wyprzedzić, bo Cavs przyjadą na mecz właśnie do Toronto. Zapowiada się taki mały hit początku sezonu na wschodzie, bo Raptors są w gazie, a ewentualna czwarta porażka z rzędu byłaby dla mistrzów oznaką kryzysu.

W sobotę zespół z Toronto zdemolował Hawks, którzy podążają w odwrotnym kierunku niż Kanadyjczycy – przegrali sześć spotkań z rzędu i w sumie już 9 z ostatnich 10. – Nie za bardzo można coś powiedzieć. Ograli nas totalnie, szacunek dla nich – komentował trener Mike Budenholzer.

44 punkty przewagi to najwyższa różnica w historii klubu z Toronto. A czwarta kwarta spotkania wyglądała wręcz szokująco – 42:14? Takie pogromy w trakcie 12 minut nie zdarzają się w NBA zbyt często.

Podobnie jak takie wsady Jakuba Poeltla:

Aż ośmiu graczy Raptors zdobyło przynajmniej 10 punktów, najwięcej – 21 – rzucił DeMar DeRozan. Można powiedzieć, że tylko 21, bo przecież pamiętamy, co ten gracz wyczyniał na początku sezonu, gdy raz za razem zdobywał ponad 30 punktów. Od kilku spotkań 27-letni strzelec nie jest już tak skuteczny, co jednak nie przeszkadza drużynie wygrywać.

Oczywiście, jeśli spojrzy się na pokonanych rywali, to seria Raptors nie wygląda jakoś imponująco – DeRozan i spółka pokonali Rockets, Bucks, Sixers, Grizzlies, Lakers i Hawks, czyli przeważnie średniaków. Z drugiej strony – średnia wysokość zwycięstwa w tej serii to aż 23 punkty.