Rekordowe „Dzień dobry”– 54 punkty Jordana z Cavs

Share on facebook
Share on twitter

Debiutujący w roli trenera Bulls Phil Jackson dzięki znakomitemu Michaelowi wygrał swój pierwszy mecz w NBA. To był początek sezonu 1989/90, a 54 punkty do dziś są rekordem pierwszego dnia rozgrywek.

(Fot. Wikimedia Commons)

W takich butach szalał Kobe Bryant – zobacz! >>

W nocy z wtorku na środę rusza sezon NBA i już pierwszego dnia możemy spodziewać się fajerwerków, skoro grają Golden State Warriors, Cleveland Cavaliers, Boston Celtics i Houston Rockets. Możliwe, że ktoś rzuci np. 50 punktów tak, jak rok temu zrobił to na inaugurację Anthony Davis.

Ale rekord pierwszego dnia należy do Michaela. 3 listopada 1989 roku, na inaugurację sezonu Jordan rzucił 54 punkty Cavaliers w meczu, który rozgrywany był w Chicago. Mecz, który co ciekawe, był debiutem Phila Jacksona w roli pierwszego trenera Bulls.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 124:119 dla Bulls po dogrywce, Jordan grał przez 47 minut. Trafił 19 z 31 rzutów z gry oraz 15 z 17 wolnych. Do tego dodał 14 zbiórek, 6 asyst i 3 przechwyty.

Jordan zaczynał tamten sezon oczywiście jako król strzelców poprzedniego (średnio 32,5 punktu) i oczywiście tytuł obronił (33,6).

https://www.youtube.com/watch?v=aV0RgHC_KN0

W takich butach szalał Kobe Bryant – zobacz! >>
POLECANE

Rozgrywki najlepszej ligi świata znów zapowiadają się rewelacyjnie – wielu faworytów do tytułu, stare i nowe gwiazdy, dziesiątki intrygujących historii. Już pierwszej nocy 74. sezonu NBA zobaczymy derby LA – Lakers zagrają z Clippers.
Znów w roli strażaka przyjdzie Markowi Łukomskiemu poprowadzić zespół w PLK. Według nieoficjalnych doniesień, były szkoleniowiec m.in. Kinga Szczecin i Czarnych Słupsk zastąpi w Starogardzie Gdańskim Marcina Lichtańskiego.