Rekordowe szaleństwo Klaya Thompsona!

To był mecz, w trakcie którego gorączkowo przeglądaliśmy rekordy Michaela Jordana i Kobe Bryanta – naprawdę niewiele brakowało, by je pobić. Klay Thompson w 29 minut przeciwko Indiana Pacers zdobył niesamowite 60 punktów!

(fot. Wikimedia)

Gwiazdy NBA grają w takich butach >>

To była ofensywna demolka w najczystszej postaci i jeśli w lecie wyobrażaliście sobie jak dobrzy mogą być Golden State Warriors po transferze Kevina Duranta, to musieliście widzieć coś takiego – 142:106. Nad koszykarzami Indiana Pacers przeleciały nawet nie gwiazdy, tylko komety.

No i Klay Thompson.

17 punktów po pierwszej kwarcie. 40 do przerwy (przy 15/22 z gry). 60 po trzech kwartach, a dokładnie – 29 minutach na boisku. Gdy Wilt Chamberlain zdobywał swoje rekordowe 100 punktów, grał przez pełne 48 minut, czyli rzucał po 2,08 punktu na minutę. Średnia Thompsona to 2,07.

klay_mapapapapa

To był jeden z tych meczów, w których wychodzi wszystko – drużyna gra w dobrym rytmie, piłka chodzi jak po sznurku, pojawiają się pozycje, a jeden gracz jest w takim gazie, że wpada mu praktycznie każdy rzut.

21/33 z gry. 8/14 za trzy. 10/11 z wolnych.

60 punktów w 29 minut.

I wiele, wiele pytań do Steve’a Kerra – dlaczego zdjął Thompsona po trzech kwartach? Przecież taki sztos, taka szansa na jeszcze lepszy rekord może się już nie powtórzyć. Przez cały poprzedni sezon biegliście po rekordowe 73 wygrane, teraz zatrzymaliście się przed finiszem?

Thompson po przyjściu Duranta zszedł trochę na dalszy plan – w 20 pierwszych meczach sezonu wciąż zdobywał po 20,7 punktu, ale jego skuteczność spadła. Z dystansu – nawet do 37 proc., co byłoby jego najgorszym wynikiem w karierze.

No ale w poniedziałek to on ukradł show i Durantowi, i Stephenowi Curry’emu – ich rekordy kariery to 54 punkty. Klay ma 60.