Reprezentacja 3×3 zaczyna mistrzostwa świata

Reprezentacja 3×3 zaczyna mistrzostwa świata

Share on facebook
Share on twitter

Filip Kenig, Przemysław Lewandowski, Przemysław Rduch i Michał Wojtyński chcą awansować do ćwierćfinału. To cel minimum.

(Fot. Facebook.com)
(Fot. Facebook.com)

Znasz się na koszu? – wygrywaj w zakładach! >>

Mistrzostwa świata 3×3 w chińskim Kantonie ruszają we wtorek 11 października. Udział bierze w nich 20 zespołów, które zostały podzielone na cztery grupy po pięć drużyn. Polacy zagrają kolejno z Rumunią, Węgrami, Hiszpanią i Filipinami.

Dwa lata temu w Rosji grupy były sześciozespołowe, a Polacy swoją wygrali z bilansem 4-1. W 1/8 finału rozbili Chiny 17:7,  w ćwierćfinale po zaciętym meczu przegrali 17:21 z gospodarzami. Ostatecznie Biało-Czerwoni zostali sklasyfikowani na siódmej pozycji.

W reprezentacji, w porównaniu z wrześniowymi mistrzostwami Europy, na których Polacy odpadli w ćwierćfinale ze Słowenią, doszło do jednej zmiany – Norberta Kulona zastąpił Michał Wojtyński. Przyczyna? Zrozumiały brak zgody King Szczecin na puszczenie swojego rozgrywającego do Chin w trakcie sezonu.

Mistrzowskiego tytułu broni Katar, który, co ciekawe, w grupie znalazł się razem z Serbią i Rosją, czyli srebrnymi i brązowymi medalistami poprzednich mistrzostw.

Transmisje pokazywane będą na YouTube.

Terminarz Polaków:

Polska – Rumunia, środa, 12 października, godz. 9.00
Polska – Węgry, środa, 12 października, godz. 10.50
Hiszpania – Polska, piątek, 14 października, godz. 8.30
Filipiny – Polska, piątek, 14 października, godz. 10.40.

W mistrzostwach zagra także reprezentacja kobiet w składzie Karolina Formella, Angelika Kuraś, Paulina Kuraś i Karina Różyńska. Polki są w grupie A.

Terminarz Polek:

Polska – Indonezja, środa, 12 października, godz. 12.50
Nowa Zelandia – Polska, środa, 12 października, godz. 14.40
Ukraina – Polska, piątek, 14 października, godz. 11.50
Polska – Holandia, piątek, 14 października, godz. 15.20

Znasz się na koszu? – wygrywaj w zakładach! >>

Carl Lindbom z powodu urazu pleców nie zagrał w dwóch ostatnich meczach ligowych Arged BMSlam Stali Ostrów. Pojechał jednak na zgrupowanie kadry swojego kraju i jak nas poinformowano, tam normalnie trenuje i przygotowuje się do meczów reprezentacji. Jak wygląda sytuacja Fina i jego przyszłość w klubie z Ostrowa?
26 / 11 / 2020 19:24

NBA

W najnowszym odcinku podcastu gościem Kamila Chanasa jest Sitek, wrocławski raper. Rozmowa o koszykówce, stylu życia i muzyce – nie brak mocnych tekstów i dobrego humoru!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Ratiopharm Ulm pokonał JobStairs Giessen 106:81 w sobotnim meczu niemieckiej BBL. Spotkanie długo będzie się pamiętać w rodzinie Miliciciów, gdyż Igor Milicić Jr., syn byłego trenera Anwilu Włocławek, w wieku 18 lat zadebiutował i od razu zapunktował w niemieckiej ekstraklasie.
Trwa tworzeniu planu na stworzenie ligi 3×3 już w czerwcu – w porannym programie w Polsat Sport zdradził prezes PZKosz, Radosław Piesiewicz. Przy braku sportu na żywo taka inicjatywa wydaje się być racjonalna i może przynieść wiele korzyści.
1 / 05 / 2020 11:53