Retro PLK: Mazowszanka zdobywa pierwsze mistrzostwo

Share on facebook
Share on twitter

Adam Wójcik, Krzysztof Dryja, Marek Sobczyński, Tyrice Walker i Keith Williams. Pierwsza piątka wyjątkowej drużyny Mazowszanki Pruszków pozostała w pamięci kibiców aż do dzisiaj.

Załóż konto w Unibet i zgarnij bonus >>

W sezonie 1994/95 zespół Mazowszanki grał wtedy zaledwie drugi sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej. Drużyna prowadzona przez Jacka Gembala od początku rozgrywek spisywała się znakomicie, a rozgrywający pierwszy sezon na polskich parkietach Tyrice Walker zyskał ogromną sympatię widzów dzięki swojej nieprzeciętnej skoczności.

Ostatni mecz finałowy z Polonią Przemyśl był dość łatwym sprawdzianem dla drużyny z Pruszkowa. Gospodarze szybko zdobyli przewagę, zatrzymując dwóch liderów rywali – Nathana Buntina i Daryla Thomasa. Sami grając bardzo równo całą pierwszą piątką regularnie budowali swoją przewagę.

Świetne zawody rozegrał Keith Williams, dla którego było to już czwarte mistrzostwo Polski. Rozgrywający flirtował z triple-double, kończąc mecz z dorobkiem 14 punktów, 8 zbiórek i 9 asyst.

Spotkanie to ma także walor sentymentalny, bowiem wystąpił w nim tragicznie zmarły Marek Sobczyński. Ówczesny kapitan Mazowszanki schowany nieco w cieniu Williamsa także dołożył swoją cegiełką do mistrzostwa.

Ten materiał to także okazja na przypomnienie sobie niezwykle charyzmatycznego komentatora z Warszawskiego Ośrodka Telewizyjnego – Wojciecha Zielińskiego.

https://www.youtube.com/watch?v=0vk95er-oNk

Ale największym magnesem na mistrzostwa był oczywiście Adam Wójcik. Polski podkoszowy kolekcjonował tytuły najlepszej drużyny kraju. Po tym jak nie dogadał się z zespołem z Wrocławia w sprawie kontraktu, przeszedł do Mazowszanki i okazał się graczem nie do zastąpienia.

Momentami konkurował z Walkerem w walce o tytuł gracza robiącego najbardziej efektowne wsady.

A gdyby wam było mało samych najlepszych akcji, to możecie obejrzeć także cały mecz, razem z fetą mistrzowską.

Załóż konto w Unibet i zgarnij bonus >>

POLECANE

Już po 3 kolejkach odchodzi trener Jacek Winnicki, cały zespół ukarano finansowo, rozwiązano kontrakty z Yancym Gatesem i Grzegorzem Surmaczem, a Jay Threatt i Nikola Jevtović zostali zawieszeni. W Ostrowie po tych czystkach trzeba będzie budować zespół od nowa.