Rewelacyjna Legia znów ogrywa Arkę – będzie mecz 5!

Raz jeszcze świetna obrona i zespołowość, raz jeszcze doskonały Jakub Karolak. Legia Warszawa pokonała Arkę Gdynia 100:94 i wywalczyła piąty mecz w ćwierćfinale!

PZBUK – DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >>

Już wygraną w 3. meczu Legia pozytywnie zaskoczyła kibiców, a w czwartek potwierdziła, że to nie był żaden przypadek. Dzięki świetnej obronie w drugiej połowie i formie polskich zawodników, udało się raz jeszcze zaskoczyć murowanych faworytów.

Gwiazdą meczu znów był Jakub Karolak, który zdobył aż 31 punktów, na świetnej skuteczności, pokazując, że w Legia stał znacznie wszechstronniejszym zawodnikiem. Doskonale zagrał także Filip Matczak, który do 15 punktów dołożył 8 zbiórek i 8 asyst. Sebastian Kowalczyk wywiązał się z roli lidera, nie zawodził w ważnych momentach. Miał 20 punktów i aż 8 zbiórek.

W Arce fantastyczną dyspozycję w I połowie zaprezentował Josh Bostic, ale Legii udało się go potem w znacznym stopniu ograniczyć. I tak skończył z 29. punktami. Arka przegrała walkę o zbiórki aż 30:44.

Legia wygrała, bo chciała bardziej i miała dobry pomysł na grę. Po świetnej pierwszej kwarcie (33 pkt.), goście z Gdyni w starciu z niżej notowanym rywalem, wyglądali szokująco bezradnie.

Mecz numer 5, decydujący o awansie do półfinału, odbędzie się w niedzielę w Gdyni. Zwycięzca zmierzy się z Anwilem Włocławek.

Serbsi gigant jest naprawdę zwariowanym gościem. Dallas Mavericks przejechali się w sobotę po New Orleans Pelicans, tym razem wygrywając 130-84 (to już ich trzecie zwycięstwo nad Pels w tym sezonie), a sporo minut dostał m.in. Boban Majranović i rewelacyjnie je wykorzystał.
8 / 12 / 2019 14:40

Wreszcie znów coś zdrgnęło! Choć dopiero w przyszłym sezonie zacznie obowiązywać przedłużenie kontraktu Jaylena Browna – mocno przez wielu kwestionowane – skrzydłowy już w trwających rozgrywkach pokazuje na jak dużo go stać.
5 / 12 / 2019 17:55
2 / 12 / 2019 10:08