Rewelacyjny finisz Stelmetu – Smoki pokonane

Charakterny i walczący do końca Stelmet odrobił 11 punktów straty w ostatnich trzech minutach i po dogrywce pokonał 102:96. Kapitalne spotkanie rozegrał Drew Gordon, który zdobył 17 punktów i zebrał 12 piłek.
Drew Gordon/fot. vtb.com

Pierwsza połowa mocno na remis – oba zespoły mogły liczyć na skuteczne akcje swoich liderów. Kibicom w Zielonej Górze szybko o sobie przypomniał Rob Lowery, czyli były gracz Polskiego Cukru, którego trójka z połowy w poprzednim sezonie dała zwycięstwo torunianom w hali CRS (tym razem nie trafił rzutu na zwycięstwo).

Amerykanin zdobył w całym spotkaniu 19 punktów (najwięcej w zespole z Mińska) i sprawiał wiele kłopotów obronie Stelmetu. Zielonogórzanie z kolei mogli polegać na Jarosławie Zyskowski, czy Tonym Meierze, którzy korzystali z błędów w obronie Smoków.

Goście po przerwie złapali swój rytm i wyszli na prowadzenie – po trzech kwartach Tsmoki prowadziły +8. Stelmet musiał odrabiać, ale nawet więcej bowiem Tsmoki w czwartej kwarcie prowadziły już ponad 10 punktami.

Na 3 minuty przed końcem Stelmet przegrywał 11 punktami i prawdopodobnie zespół z poprzedniego sezonu byłby już myślami pod prysznicem, jednak nie drużyna prowadzona przez Żana Tabaka.

Stelmet wziął się za odrabianie strat, klasę i doświadczenie pokazał Łukasz Koszarek i zielonogórzanie po kilku chwilach wyszli nawet na prowadzenie 84:81. Rywale jednak zdołali doprowadzić do remisu i do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka.

Dodatkowe 5 minuty od punktów rozpoczął duet, który w dużej mierze przyczynił się do piorunującej końcówki Stelmetu, czyli Łukasz Koszarek (9 punktów) i Drew Gordon (17 punktów i 12 zbiórek). Kluczowa trójka dla losów spotkania należała jednak do Przemysława Zamojskiego, który wyprowadził zespół z Zielonej Góry na 4 punkty prowadzenia.

Goście jeszcze szarpali, ale Stelmet nie pozwolił już rywalom się dogonić. W ostatnich sekundach meczu klasę jeszcze raz pokazał Gordon, który zebrał bardzo ważną piłkę w ataku i zdobył punkty tak naprawdę zamykające to spotkanie – Stelmet ogrywa Smoki Mińsk 102:96.

Pełne statystyki znajdziesz TUTAJ.

.

Przed sezonem bukmacherzy więcej szans na taki sukces dawali Los Angeles Lakers, ale to Steph Curry i spółka po raz szósty w ciągu ostatnich ośmiu lat zagrają w serii decydującej o mistrzostwie. Zasłużenie. Lukę Doncicia na wakacje Warriors wysłali już po pięciu meczach finału Zachodu.
27 / 05 / 2022 7:58
Luka Doncić będzie chciał spłatać figla i przedłużyć o chociażby jeszcze jeden mecz serię Mavs z Golden State Warriors, ale może po raz kolejny okazać się zbyt osamotniony. Początek meczu o godz. 3. Steph Curry i spółka trzecią kolejną serię będą chcieli zamknąć wygraną w Chase Center.
26 / 05 / 2022 22:58
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

W meczu otwierającym półfinały Bundesligi Ludwigsburg napędził stracha Albie w Mercedes Benz Arena. Wszystko za sprawą fenomenalnej dyspozycji Jordana Hullsa, dobrze znanego kibicom Czarnych Słupsk. Ostatecznie berlińczycy zdołali wyrwać zwycięstwo 89-84, pomimo fatalnej jak na nich dyspozycji zza łuku.
28 / 05 / 2022 12:24
Łukasz Koszarek, zawodnik Legii, dyrektor w reprezentacji Polski, symbol ostatnich lat w polskiej koszykówce. Przed meczem 2. finału PLK rozmawia z Kamilem Chanasem i Radosławem Hyżym. Aktualne analizy i barwne historie – mocnych tekstów nie brakuje!
19 / 05 / 2022 10:17
Kamil Chanas i Radosław Hyży na gorąco omawiają dramatyczną serię półfinałową Czarni vs. Śląsk oraz zapowiadają wielki finał drużyn z Wrocławia i Warszawy. Jest też zaproszenie na grilla i imprezę dla wszystkich fanów naszego kultowego podcastu!
14 / 05 / 2022 17:59
Mecz skrajnie ofensywny, dla miłośników koszykówki zza oceanu akuratny. Rozstrzygnięty na korzyść gospodarzy kanonadą zza łuku w drugiej kwarcie. Alba w pierwszej serii play-off prowadzi z Bambergiem 1:0, po przekonującej wygranej 114:89.
14 / 05 / 2022 11:43
W świetnej formie w końcówce sezonu Bundesligi jest Michał Michalak, który niedawno powrócił do składu EWE Baskets Oldenburg. W piątkowym starciu z s. Oliver Würzburg został pierwszym w tym sezonie graczem w lidze niemieckiej, który zaliczył triple-double!