Rewelacyjny Ponitka – najlepszy mecz Polaka w ACB

Pojedynek drużyn naszych zawodników Tecnyconta – Iberostar (89:77) wygrał zespół Michała Michalaka, a najlepszym zawodnikiem gości z Teneryfy był Mateusz Ponitka, który zdobył 22 punkty.

Mateusz Ponitka (fot. Twitter/@CB1939Canarias)

W takich butach grają gwiazdy NBA – możesz grać i Ty! >>

Długo zanosiło się nawet na perfekcyjny występ, ze 100-procentową skutecznością, ponieważ Mateusz Ponitka zaczął mecz od trafienia pierwszych 8 rzutów z gry. W drugiej połowie pomylił się jednak przy jednej z prób rzutu za 3 punkty.

Ostatecznie skrzydłowy reprezentacji Polski zanotował 22 punkty i 8 zbiórek. Trafił doskonałe 8-9 rzutów z gry, w tym wszystkie 7 prób za 2 punkty oraz 1-2 z dystansu.

Mecz wygrali jednak gospodarze z Saragossy, który zagrał rewelacyjną ostatnia kwartę, rzucając w niej aż 33 punkty. Występujący w barwach Tecnyconta Michał Michalak w 19 minut na parkiecie zdobył 6 punktów, notując 2-4 zza łuku i przydał się w decydujących minutach. Najskuteczniejszym graczem meczu i ojcem wygranej był – znany z NBA – Gary Neal, który miał 32 punkty i trafił 5 trójek.