Rewolucja w LA! Clippers zmienią nazwę?

Share on facebook
Share on twitter

Nie tylko nowa hala, ale na pewno także nowe logo, a być nawet zmiana nazwy klubu. Czasy bycia pośmiewiskiem ligi i „tą drugą” drużyną z Los Angeles mijają. Steve Ballmer, właściciel Clippers, ma bardzo szerokie plany.

Steve Ballmer / fot. wikimedia commons

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Era dominacji Lakers w Los Angeles powoli ma się ku końcowi. Los Angeles Clippers nie tylko w ostatnich latach pod względem sportowym przewyższali lokalnych rywali, ale także tego lata wygrali transferowy wyścig po Kawhia Leonarda. Ostatecznie udało się zbudować zespół, który jest jednym z głównych faworytów do mistrzostwa.

Jednak Clippers zyskują nie tylko sportowo, ale także wizerunkowo. Steve Ballmer, właściciel Clippers, planuje kompletne odcięcie się od Lakers. Najważniejszym krokiem ma być zbudowanie własnej hali i wyprowadzka z Staples Center.

Nowa hala, budowana w Inglewood, ma zostać oddana do użytku w 2024 roku. Ballmer nie jest zainteresowany przeniesieniem drużyny do innego miasta, jednak jest otwarty na zmianę tak naprawdę wszystkiego. Łącznie z nazwą klubu!

– Mamy jedną jedyną taką szansę, by wprowadzić identyfikację klubu na inny poziom. Na pewno będziemy konsultować wszystkie zmiany z kibicami – zapowiedział w „Los Angeles Times” Ballmer.

Właściciel Clippers liczy także na to, że nowy obiekt do czasu jego ukończenia, będzie miał też już nazwę wykupioną przez sponsora.

RW
Drugie z rzędu ligowe zwycięstwo Twardych Pierników. Tym razem ekipa z Torunia wygrała 82:80 w Stargardzie z PGE Spójnią, choć w samej końcówce było jeszcze sporo emocji. To bardzo ważny krok zespołu trenera Skelina, który po chwilowej zadyszce znów wygrywa.
21 / 01 / 2022 20:03

NBA

Głośno zrobiło się wokół Jonah Mathewsa, którym zainteresowało się wielkie Fenerbahce z Euroligi. Prezes Anwilu Włocławek potwierdził, że oferta wykupu kontraktu rzeczywiście wpłynęła, lecz klub ją oficjalnie odrzucił i z zawodnikiem rozstać się nie chce.
21 / 01 / 2022 14:51
Luka kontra CP3, czyli pojedynek między Dallas Mavericks a Phoenix Suns to zdecydowanie najciekawsze starcie czwartkowej nocy w NBA. Zmierzą się bowiem dwa najgorętsze w tej chwili zespoły Zachodu – Mavs i Suns przystąpią do tego pojedynku z serią czterech kolejnych zwycięstw na koncie.
20 / 01 / 2022 20:37
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Jeszcze jedno dobrze znane polskim kibicom nazwisko wraca na parkiety PLK. Tym razem chodzi o Roberta Johnsona (26 lat, 193 cm), który z powodzeniem grał już w Dąbrowie Górniczej, a teraz wzmocni na obwodzie Legię Warszawa, choć był już jedną nogą w greckim Iraklisie.
19 / 01 / 2022 11:24
Bardzo doświadczony w PLK zawodnik od dłuższego czasu mocno pożądany przez kluby pierwszej ligi. Teraz okazuje się, że skrzydłowy rzeczywiście znalazł sobie nową drużynę – to WKK Wrocław. Tam właśnie Artur Mielczarek ma zamiar dokończyć trwające rozgrywki.
14 / 01 / 2022 18:51