Rewolucja w NBA – następny sezon od grudnia?

Share on facebook
Share on twitter
NBA intensywnie myśli o zakończeniu obecnych rozgrywek, ale nie zapomina także o sezonie 2020/21 i mądrym jego zaplanowaniu. Najnowszy scenariusz przewiduje start rozgrywek w grudniu i playoffy w lipcu i sierpniu. Być może taka opcja zacznie obowiązywać na stałe.
Adam Silver / fot. wikimedia commons

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

Wszystko wskazuje na to, że sezon 2019/20 zostanie dograny w jednym miejscu, za zamkniętymi drzwiami. Ostatnie doniesienia mówiły o skoszarowaniu zespołów w Disney World na Florydzie niedaleko Orlando i dokończeniu tam rozgrywek, wcześniej wielokrotnie jako lokalizację wymieniano Las Vegas. Na wznowienie grania naciskają także sami zawodnicy, w tym LeBron James (więcej TUTAJ>>). 

NBA intensywnie myśli więc, jak w sposób bezpieczny i dość szybki rozwiązać sprawę niedokończonego sezonu. Nie oznacza to jednak, że dalsza przyszłość poszła w zapomnienie. Wręcz przeciwnie, władze NBA planują zminimalizować także straty związane z kolejnym sezonem i tworzą już pierwsze scenariusze jego rozegrania. 

Jak donosi Adrian Wojnarowski z ESPN, według wstępnych założeń sezon 2020/21 miałby rozpocząć się dopiero w grudniu, a zakończyć latem, playoffami w lipcu i sierpniu. Takie rozwiązuje przewiduje, że zawieszony sezon 2019/20 zostanie dograny.

Niewykluczone, że nie będzie to jedynie rozwiązanie jednorazowe – pomysł przesunięcia ligi o kilka miesięcy (aby mniej kolidowała z konkurencyjnymi sportami, zwłaszcza z NFL) podnoszono w dyskusjach już wcześniej.

W przygotowaniu rozsądnego planu pomagać mają sami najlepsi fachowcy ze świata NBA – R.C. Buford z San Antonio Spurs i Masai Ujiri z Toronto Raptors, a z kolei za stworzenie szczegółowego kalendarza startu ligowych przygotowań być odpowiedzialny będzie Brad Stevens, trener Boston Celtics. 

RW

.

Chorwat Marko Ramljak (27 lat, 201 cm) jest bliski podpisania kontraktu z Polskim Cukrem Toruń – udało nam się potwierdzic. Występujący na obu pozycjach skrzydłowego koszykarz jest bratem Ivana Ramljaka, czołowego zawodnika Śląska Wrocław.
17 / 01 / 2021 12:04

NBA

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami