Robert Tomaszek – Stal Ostrów bawi się na bogato

Robert Tomaszek – Stal Ostrów bawi się na bogato

Share on facebook
Share on twitter

Doświadczony polski środkowy zastąpił Marvina Jeffersona w roli środkowego Stali Ostrów Wielkopolski. Trener Emil Rajković zna go ze współpracy w Śląsku 3 sezony temu.

tomaszek
Robert Tomaszek, fot. plk.pl

Czarni – Anwil, kto wygra? Typuj wynik i wygrywaj >> 

Przed sezonem, po sporych inwestycjach w graczy, w Ostrowie liczono na walkę o czołowe pozycje w tabeli. Po kilku nieudanych meczach natychmiast przystąpiono do rewolucji. Lokalną legendę Zorana Sretenovicia zastąpił odgrzewany co jakiś czas w Polsce Emil Rajković i ruszył ze zmianami kadrowymi, aby ułożyć drużynę po swojemu. I właśnie „po swojemu” jest tutaj kluczowym argumentem – bardzo możliwe, że wcale nie będzie lepiej, a z pewnością nie będzie taniej.

Gołym okiem w pierwszych meczach było widać na przykład, że Stal jest zespołem źle przygotowanym fizycznie. Wzięła więc 35-letniego Roberta Tomaszka, który nie przepracował porządnie okresu przygotowawczego, ponieważ miał kłopoty ze zdrowiem. Między innymi z tego powodu nie utrzymał się przed sezonem w Turowie Zgorzelec.

Polski środkowy nigdy nie był zawodnikiem tanim, a po udanym sezonie w Anwilu Włocławek zapewne aż tak bardzo nie zszedł z ceny. Ma oczywiście atuty – siłę, zaangażowanie, doświadczenie, polski paszport… Nie jest to jednak zawodnik, który dostarczy zespołowi statystyk lepszych niż zwolniony przed chwilą Jefferson (w Anwilu 6.6 pkt., 4.6 zbiórki). Raczej nie grywa też dłużej niż 15 minut na mecz, więc są to minuty dość słono opłacane.

Stal Ostrów tym ruchem pokazuje, że nie tylko ma sporo pieniędzy w tym sezonie do wydania, ale również, że chce wyniki osiągnąć natychmiast. Nie zawraca sobie głowy budowaniem czegoś na przyszłość. Brak cierpliwości i hazardowe podejście mają do do siebie, że mogą skończyć się bolesnym rozczarowaniem.

TS

Czarni – Anwil, kto wygra? Typuj wynik i wygrywaj >>  

POLECANE

Wyraźna przegrana ze Stelmetem na własnym parkiecie to mały sygnał alarmowy – najbliższy miesiąc dla – osłabionej serią kontuzji – ekipy z Włocławka będzie bardzo ciężki. Wydaje się, że wzmocnienie strefy podkoszowej, choćby tymczasowe, jest nieuniknione.
Ministerstwo zdrowia na Litwie rekomendowało przełożenie spotkania Euroligi z Olimpią Mediolan lub rozegranie go bez kibiców. Do meczu jednak dojdzie – Żalgiris Kowno przy wypełnionej do ostatniego miejsca hali zagra jutro z Włochami.

tagi

Adam Hrycaniuk grać potrafi, co pokazywał przez lata. Tym niemniej w Gdyni spisuje się po prostu słabo, notując statystyki poniżej swoich standardów. Po ostatniej porażce to na nim skupiła się publiczna krytyka ze strony trenera Przemysława Frasunkiewicza.
29 / 02 / 2020 11:32

NBA

Młody lider Celtics od kilku tygodni zachwyca całą ligę. Tym razem Jason Tatum zapisał na koncie 33 punkty i 11 zbiórek, a jego zespół wygrał bardzo trudny wyjazdowy mecz w Utah 114:103. Od kilkunastu spotkań zawodnik z Bostonu notuje średnio po ponad 30 punktów na mecz.
27 / 02 / 2020 9:16
Czas na podniebne ewolucje! Gościem podcastu Kamila Chanasa jest Piotr „Grabo” Grabowski, profesjonalny dunker, zwycięzca wielu konkursów wsadów do kosza.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Młody lider Celtics od kilku tygodni zachwyca całą ligę. Tym razem Jason Tatum zapisał na koncie 33 punkty i 11 zbiórek, a jego zespół wygrał bardzo trudny wyjazdowy mecz w Utah 114:103. Od kilkunastu spotkań zawodnik z Bostonu notuje średnio po ponad 30 punktów na mecz.
27 / 02 / 2020 9:16
LeBron James jest jednym z zawodników, do których porównywany jest Zion Williamson. Zanim jednak dojdzie do zmiany warty, King James udowodni parokrotnie, tak jak ostatniej nocy kto jest królem NBA. Ostatniej nocy Lakers wygrali z Pelicans 118:109, a LBJ zdobył aż 40 punktów.
26 / 02 / 2020 9:31
Brak liderów kadry – Mateusza Ponitki i Adama Waczyńskiego – udało się przykryć w jednym z meczów, dzięki rewelacyjnej grze AJ-a Slaughtera i wsparciu ze strony Michała Sokołowskiego i Aarona Cela. W spotkaniach z Izraelem i Hiszpanią traciliśmy zdecydowanie za dużo punktów spod kosza, bardzo potrzeba nam dominującego w obronie środkowego.
25 / 02 / 2020 1:08