Robert Witka – kończy jedną karierę i zaczyna drugą

Share on facebook
Share on twitter

Weteran Rosy nie powróci już na parkiet po kontuzji. Zgodnie z zapowiedziami, ma być następcą Wojciecha Kamińskiego na stanowisku pierwszego trenera zespołu z Radomia.

Robert Witka / fot. T. Fijałkowski, fiolek.art.pl

Nike Zoom KD11 „Still KD” – zagraj w butach Kevina Duranta! >> 

Ta zmiana była już anonsowana od kilku tygodni, odkąd prawdopodobne stało się odejście z Rosy Wojciecha Kamińskiego. Dotychczasowy trener radomian już oficjalnie poprowadzi Stal Ostrów Wlkp., zatem przesądzone jest, że jego następcą będzie doświadczony skrzydłowy.

Robert Witka (37 lat) grał w Radomiu przez poprzednich 5 lat, wcześniej występował w Gdyni, Zgorzelcu oraz Włocławku. W minionym sezonie już po 8 ligowych spotkaniach doznał kontuzji, która wykluczyła go z gry do końca sezonu i – jak się okazuje – oznaczała zakończenie jego bogatej zawodniczej kariery. W PLK grał od sezonu 1997/98, zatem przez 20 lat.

Rosa, nie znając jeszcze sytuacji na ławce trenerskiej, rozpoczęła już budowę nowego zespołu. W ostatnich tygodniach informowano o kontraktach bardzo doświadczonych zawodników – Obiego Trottera, Daniela Walla i Artura Mielczarka. W klubie mają zostać też Marcin Piechowicz, Filip Zegzuła i Szymon Szymański.

Nike Zoom KD11 „Still KD” – zagraj w butach Kevina Duranta! >> 
NBA

Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Rawlplug Sokół Łańcut pokonał Grupę Sierleccy-Czarnych Słupsk 86:77 i przerwał serię zwycięstw lidera tabeli 1. ligi, która trwała prawie 2 miesiące. Gospodarze zdominowali słupszczan w walce na tablicach (44:26), grali też bardzo zespołowo w ataku (23 asysty).
6 / 03 / 2021 20:06
Jeszcze kilka dni temu sam Pau Gasol zaprzeczał medialnymi doniesieniom i prosił kibiców o cierpliwość. We wtorek sam jednak poinformował, że rzeczywiście wraca do Barcelony. Zagra w Eurolidze, aby przygotować się do pożegnalnego występu na igrzyskach w Tokio z reprezentacją Hiszpanii.