Rolands Freimanis – Anwil ma następcę Lichodieja (WIDEO)

Share on facebook
Share on twitter

Doświadczony i ceniony w Europie Łotysz został nowym zawodnikiem mistrzów Polski. Rolands Freimanis prawdopodobnie będzie pierwszą „czwórką” w składzie Anwilu.

Rolands Freimanis / fot. BCL

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Rolands Freimanis (31 lat, 206 cm) ma za sobą już bogatą karierę europejską. Grał m.in. w lidze hiszpańskiej (Delteco GBC), włoskiej (Sutor Montegranero), ukraińskiej (BC Khimik), VTB (UNICS Kazań i Kalev), tureckiej (Soprtif i Gaziantep) oraz ojczystej (VEF Ryga i Ventspils).

Poprzednie rozgrywki spędził zaś w Grecji, gdzie reprezentował barwy Ifestosu Limnou. W 28 meczach łotewski silny skrzydłowy notował średnio 10,7 punktu i 4,6 zbiórki w 26 minut. Łotysz w składzie Anwilu zastąpi Walerija Lichodieja, który odszedł do UNICSu Kazań. Freimanis, podobnie jak Rosjanin, jest groźny z dystansu – w ostatnim sezonie trafiał ze skutecznością 35% za 3 punkty.

Freimanis to już szósty zawodnik zagraniczny w zespole z Włocławka, co oznacza, że Anwil wykorzystał możliwość posiadania w składzie dodatkowego obcokrajowca, która przysługuje im z racji gry w pucharach (ale za opłatą 100 tys. złotych).

GS

*Wszystkie kontrakty, nazwiska i składy na sezon 2019/20 są TUTAJ >>
POLECANE

Kilka efektownych momentów nie powinno przysłonić faktu, że Kristaps Porzingis początki w Dallas Mavericks ma trudne. Otrzepanie rdzy po kontuzji i oswojenie się z nowym systemem wymaga czasu, ale nie wszystkie problemy da się sprowadzić właśnie do tych dwóch czynników.

tagi