• Rosa mówi „Stop!” – 22 punkty Kutna po przerwie

Rosa mówi „Stop!” – 22 punkty Kutna po przerwie

Dardan Berisha miał 2/14 z gry, a jego koledzy z Polfarmeksu byli niewiele lepsi. Rosa nie musiała się wyjątkowo wysilać, by wygrać 72:52.

(Fot. Tomasz "Fijołek" Fijałkowski)
(Fot. Tomasz „Fijołek” Fijałkowski)

17/54, czyli 31 proc. z gry i 22 straty – goście z Kutna rozegrali w niedzielę w Radomiu mecz fatalny, choć nie można powiedzieć, że od początku nie mieli szans. Jeszcze w 12. minucie było 21:21, nawet po 30 minutach mało skutecznej gry z obu stron było tylko 48:40 dla gospodarzy.

Ale potem Rosa w mgnieniu oka odjechała. Michał Sokołowski zdobył 8 punktów, a w zrywie 16:0 wspomagali go także Jordan Callahan i Jarosław Zyskowski. Polfarmex był kompletnie zablokowany, przez ponad 7 minut czwartej kwarty nie zdobył ani jednego punktu. W sumie goście w ostatniej części trafili tylko trzy rzuty z gry.

I tak Rosa bez Tyrone’a Brazeltona odniosła pewne zwycięstwo nad słabeuszem z Kutna. 15 punktów zdobył „Sokół”, 13 dodał Callahan, reszta zawodników z Radomia dorzuciła się w miarę po równo.

Natomiast w Polfarmeksie całkowicie zawiódł Dardan Berisha, który rozegrał najgorszy mecz w sezonie – rzucił 6 punktów, ale miał 2/14 z gry, w tym 0/8 za trzy. Tylko 3/9 z gry miał Devante Wallace, a 3/8 Sebastian Kowalczyk. Ten drugi nie zaliczył też ani jednej asysty.

Gościom udało się jednak uniknąć niechlubnego rekordu sezonu – ten należy do AZS Koszalin, który zdobył tylko 45 punktów z Anwilem Włocławek. Mniej niż Polfarmex rzucały też Siarka i Stelmet – po 51 w meczach z, odpowiednio, Turowem i Czarnymi.