Rosa pyknęła Toruń – gwiazdą Tomasz Jankowski

Polski Cukier nieźle grał tylko przez kwartę. Potem ciosy wyprowadził Kevin Punter i gospodarze nakręcili się na wygraną 83:68. Akcję meczu wykonał komentujący spotkanie „Jankes”.

Tomasz Jankowski (fot. Tomasz Fijałkowski)

PLK, NBA – obstawiaj w UNIBET i wygrywaj kasę! >>

Rosa grała bez niedysponowanego Daniela Szymkiewicza, ale jeszcze bez pozyskanego niedawno i obecnego już w Radomiu Ryana Harrowa. Jednak nawet w osłabionym składzie łatwo poradziła sobie z wicemistrzem, który wystawił wszystkich graczy, łącznie z wracającym do gry Bartoszem Diduszko.

Lepiej zaczął Polski Cukier, który grał zespołowo i pod tym względem bardzo odróżniał się od polegającego przede wszystkim na „Sokole” zespołu z Radomia. Dobre wejście z ławki miał Aaron Cel, goście wygrywali przez moment 14:9.

Jednak na początku drugiej kwarty Rosa zrobiła błyskawiczne 10:0 po dwóch trójkach Kevina Puntera i dwóch kontrach. Z dystansu trafił też weteran Robert Witka i gospodarze zaczęli kontrolować ten chaotyczny mecz z wieloma faulami daleko od piłki, z zaburzonym rytmem gry.

Po przerwie Rosa szybko się jednak pozbierała – szybkie trójki trafili Michał Sokołowski i Marcin Piechowicz, gra znów stała się płynna. Kilka błyskotliwych akcji pokazał Punter i gospodarze powiększyli prowadzenie do 62:40 w 28. minucie. W zespole gości nic nie pokazał świetny w pierwszych meczach Karol Gruszecki, który zdecydowanie przegrał rywalizację reprezentacyjnych skrzydłowych z Sokołowskim (11 punktów, 11 zbiórek, 6 asyst).

W ostatniej kwarcie Rosa, która dominowała w walce na deskach, grała już swobodnie, czyli także efektownie, a goście nawet trochę podgonili wynik. Ale i tak nic nie przebiło już komentarza Tomasza Jankowskiego z pierwszej połowy:

Profesjonalny obóz koszykarski w wakacje. Do Ustki na PolskiKosz.pl Camp już w lipcu zapraszają trener główny Mihailo Uvalin oraz Kamil Chanas. Codziennie treningi pod okiem fachowców, świetna atmosfera i pobyt w atrakcyjnej miejscowości nad morzem. Trwają zgłoszenia, są jeszcze wolne miejsca!
9 / 04 / 2021 10:58

Mało brakowało, a Jayson Tatum zamiast piłki na pamiątkę swoje znakomitego występu do domu jechałby z porażką. Celtics odrobili jednak straty do Wolves i wygrali po dogrywce 145:136, a 23-latek zaliczył najlepszy wynik w swojej karierze: 53 punkty.
10 / 04 / 2021 12:29
Wielką imprezę na ostatni mecz sezonu zasadniczego szykują Los Angeles Lakers. 12 maja wreszcie odsłonią mistrzowski baner po siedmiu miesiącach od zdobycia 17. tytułu w historii klubu. Na trybunach hali Staples Center mają już zasiąść kibice!
9 / 04 / 2021 20:29

CSKA Moskwa pokonał w Petersburgu tamtejszy Zenit 86:74, dzięki czemu na 3 kolejki przed końcem sezonu zasadniczego zapewnił sobie miejsce w najlepszej „8” Euroligi. Mecz na żywo obejrzało ponad 4 tysiące fanów, a na parkiecie przeciwko sobie rywalizowali Mateusz Ponitka i Gabriel Lundberg.