Rosa zwalnia Brazeltona – kilka słów za dużo

Amerykański rozgrywający nie został dopuszczony do wtorkowego treningu wicemistrzów Polski. W drużynie Wojciecha Kamińskiego już nie zagra.

Tyrone Brazelton (fot. Tomasz Fijałkowski)

PLK, Euroliga, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>

Bezpośrednim powodem rozstania Rosy z Tyronem Brazeltonem, co według naszych informacji jest już przesądzone, była pyskówka koszykarza w kierunku trenera podczas niedzielnego meczu z Polpharmą. W trzeciej kwarcie Amerykanin był gotowy do wejścia, ale Wojciech Kamiński wstrzymał zmianę, bo drużyna zaczęła grać lepiej. Brazelton zareagował na to w nieodpowiedni sposób.

Rosa wygrała mecz 67:60, jej amerykański rozgrywający zdobył 6 punktów w 17 minut. Miał jednak tylko 2/9 z gry, a do dwóch asyst dołożył dwie straty. Był to jego drugi mecz po kontuzji, Amerykanin jest w gorszej formie niż Daniel Szymkiewicz. Przegrana rywalizacja o miejsce w piątce także wywołała u niego frustrację.

Tym bardziej, że na początku sezonu, gdy kontuzję leczył Szymkiewicz, Brazelton był najlepszym graczem Rosy – zdobył 30 punktów w zwycięskim meczu o Superpuchar ze Stelmetem, rzucił aż 36 w pierwszym spotkaniu Ligi Mistrzów z PAOK Saloniki, które radomski zespół wygrał po trzech dogrywkach. I aż do kontuzji, której doznał późną jesienią, utrzymywał dobrą formę – w 11 meczach PLK zdobywał średnio po 13,9 punktu oraz notował po 5,1 asysty.

Teraz jednak odejdzie z klubu, a z naszych informacji wynika, że możliwe są dwie opcje. Albo Brazeltona wykupi zainteresowany nim klub z zagranicy, albo Rosa rozwiąże kontrakt ze względów dyscyplinarnych. W Radomiu już zaczynają się rozglądać za nowym graczem.

Brazelton będzie już trzecim koszykarzem z USA, który odejdzie w tym sezonie z Rosy – wcześniej z klubem pożegnali się Gary Bell i Jordan Callahan.

Radomianie po serii czterech zwycięstw mają bilans 12-9 i awansowali na siódme miejsce w tabeli.

Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Rawlplug Sokół Łańcut pokonał Grupę Sierleccy-Czarnych Słupsk 86:77 i przerwał serię zwycięstw lidera tabeli 1. ligi, która trwała prawie 2 miesiące. Gospodarze zdominowali słupszczan w walce na tablicach (44:26), grali też bardzo zespołowo w ataku (23 asysty).
6 / 03 / 2021 20:06
Jeszcze kilka dni temu sam Pau Gasol zaprzeczał medialnymi doniesieniom i prosił kibiców o cierpliwość. We wtorek sam jednak poinformował, że rzeczywiście wraca do Barcelony. Zagra w Eurolidze, aby przygotować się do pożegnalnego występu na igrzyskach w Tokio z reprezentacją Hiszpanii.