PRAISE THE WEAR

Rosjanie za mocni – Legia przegrywa w Warszawie

Rosjanie za mocni – Legia przegrywa w Warszawie

Aż 20 strat i spore problemy w ataku spowodowały, że Legia wyraźnie uległa BC Niżny Nowogród 61:74 w spotkaniu eliminacyjnym do Ligi Mistrzów. Na parkiecie błyszczał znany z PLK Brandon Brown, który miał 24 punkty i aż 8 przechwytów.
Tane Spasev / fot. BCL

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Zgodnie z przypuszczeniami mecz był bardzo fizyczny, a kluczowe rzeczy dla obu drużyn działy się w obronie. Przez całe spotkanie to jednak goście z Niżnego Nowogrodu wyglądali lepiej pod tym względem – wymusili aż 20 strat Legii i pozwolili gospodarzom na tylko 61 punktów.

Ozdobą pojedynku była rywalizacja rozgrywających. Po stronie Legii 22 punkty zdobył Sebastian Kowalczyk. Kapitan warszawiaków trafił 3 trójki i był bezbłędny na linii rzutów wolnych – 5/5.

Większą gwiazdą tego meczu był jednak Brandon Brown, czyli bardzo dobrze znany z PLK Amerykanin, który grał w Polsce w 4 klubach – Kingu, Siarce, Turowie i Treflu. Brown skończył mecz z imponującą linijką: 24 punkty (9/13 z gry), 5 zbiórek, 5 asyst i aż 8 przechwytów.

Słabiej wypadł za to Chavaughn Lewis, jedna z gwiazd PLK 2 i 3 sezony temu. Amerykanin zdobył 7 punktów (2/7 z gry) i rozdał 3 asysty. Dla Niżnego 10 punktów dorzucił także Darryl Willis.

Po stronie gospodarzy ciężko było o wsparcie dla Kowalczyka. 10 oczek dorzucił Isaac Sosa, ale trafił tylko 3 rzuty z gry na 12 prób. Pod koszem nieskuteczny był Michael Finke (6 punktów), który w I rundzie przeciwko Prisztinie był jednym z najlepszych graczy Legii.

Faworyt z Niżnego Nowogrodu ostatecznie wygrał 74:61 i z 13-punktową zaliczką wraca do Rosji na mecz rewanżowy, który odbędzie się już w niedzielę o godz. 14:00 czasu polskiego.

RW

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

POLECANE

tagi

Jeremy Sochan nie przestaje zadziwiać. Polak rzucił 29 punktów w wygranej 132:114 przeciwko Orlando Magic. Przyćmił swoiim występem Paolo Banchero, numer jeden draftu.
15 / 03 / 2023 7:27
Czas na drugą część raportu z Mistrzostw Polski U-19 2023, tym razem obejmującą zawodników z zespołów, które zajęły miejsca 1-4.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Tym razem sytuacja dotyczy rezerw, które występują w pierwszej lidze. Dotychczas drużynę prowadził Marcin Grygowicz, jednak za sprawą przeciętnych wyników rozstał się z wrocławskim klubem.
14 / 03 / 2023 13:25
Wydaje się, że zmiana trenera nie przyniosła momentalnej poprawy wyniku, natomiast zdecydowania poprawiła nastroje wśród zawodników, ale i kibiców. Śląsk przegrał z London Lions 76:83, ale chyba nikt z tego powodu nie rozpacza.