Rozpędzona Arka gromi Start w Lublinie

Świetnie dysponowany zespół z Gdyni nie dał najmniejszych szans drużynie Davida Dedka. Arka pokonała Start aż 95:66 i ostatnie minuty mogła rozgrywać rezerwowymi graczami.
Devonte Upson / fot. Eurocup

Największe wrażenie na kibicach musiał zrobić Josh Bostić, ale Arka pokazała w niedzielę w Lublinie, że świetnych graczy ma dużo więcej. W pierwszej połowie świetnie spisywał się Leyton Hammonds, dwie trójki z rzędu trafił Ben Emelogu, można było podziwiać asysty i wjazdy Krzysztofa Szubargi czy trudne rzuty Barłomieja Wołoszyna.

Arka już po 10 minutach prowadziła 27:11, a potem sukcesywnie powiększała przewagę i nie popełniła błędu Anwilu z meczu z Treflem – ani na moment nie dała pomyśleć Startowi, że ma jakiekolwiek szanse w tym meczu.

Wspomnianą gwiazdą numer 1 był Josh Bostic. W I połowie zaliczył kilka wejść na kosz, a krótko po przerwie efektowną serią 3 celnych rzutów za 3 punkty z rzędu (ostatni z faulem) definitywnie przesądził o losach spotkania. W 17 minut na parkiecie zdobył 18 punktów. Dzięki temu wcześnie dostał wolne, a w ostatniej kwarcie mogliśmy długo oglądać na parkiecie piątkę Arki z Grzegorzem Kamińskim, Wojciechem Czerlonko, a nawet Marcinem Malczykiem.

Start? Ogromne rozczarowanie po dobrym początku sezonu. Pojedyncze dobre akcje pokazali Mateusz Dziemba, Martins Laksa i Jimmie Taylor, ale brakowało wszystkiego, od skuteczności i gry zespołowej poczynając. Mocno zawiódł Brynton Lemar (4/14 z gry), który powinien być liderem drużyny.

Arka zaczyna zatem ligę od bilansu 4-1, a Start od (wciąż dobrego) 3-2. Już w środę zespól z Gdyni w ramach EuroCup na własnym parkiecie zmierzy się z tureckim Galatasaray.