• Home
  • NBA
  • Rozpędzony Luka Doncić – już trzecie triple double! (WIDEO)

Rozpędzony Luka Doncić – już trzecie triple double! (WIDEO)

Share on facebook
Share on twitter

Kilkanaście dni temu Luka Doncić został drugim najmłodszym graczem w historii NBA z triple-double. W środę debiutant Mavs zaliczył już swoje trzecie takie osiągnięcie w siedmiu ostatnich meczach.

Luka Doncić / fot. wikimedia commons

W takich butach finały NBA wygrywał Kevin Durant! >>

Wielu fanów było mocno zawiedziony, że Luka Doncić nie wystąpi w tegorocznym All-Star Game, ale Słoweniec zdaje się odpowiadać na to pominięcie w najlepszy możliwy sposób: znakomitą grą. Doncić w środę poprowadził Dallas Mavericks do zwycięstwa 99:93 nad Charlotte Hornets, zaliczając kolejne triple-double, tym razem złożone z 19 punktów, 11 asyst i 10 zbiórek.

Nie zabrakło kolejnych efektownych akcji – Słoweniec przez cały mecz miał co prawda problemy ze skutecznością (spudłował 15 z 20 rzutów z gry, w tym osiem z 10 prób zza łuku), lecz w decydujących momentach nie zawiódł. Najpierw w efektowny sposób zmieścił piłkę w koszu po akcji z faulem, a niedługo potem jego popisowa trójka w zasadzie zapewniła Mavs zwycięstwo.

Było to już trzecie triple-double 19-latka w ostatnich siedmiu meczach – on i Markelle Fultz to jedyni w historii NBA nastolatki, którym udało się zrobić triple-double. Doncić stał się tym samym najmłodszym graczem z trzema takimi meczami na koncie – rewelacyjny pierwszoroczniak pobił w ten sposób osiągnięcie Magika Johnsona, wyprzedzając go o 117 dni.

Ogółem, Doncić notuje w tym sezonie średnio 20.7 punktów, 7.0 zbiórek oraz 5.4 asyst na mecz, ale jego Mavs z bilansem 25-28 musieliby się mocno postarać o playoffs. Tymczasem klub z Teksasu przechodzi ostatnio spore zmiany – w ostatnich dniach z zespołem pożegnało się czterech etatowych starterów, czyli Dennis Smith Jr., Wes Matthews, DeAndre Jordan i teraz także Harrison Barnes.

Ten ostatni został zresztą wytransferowany… w trakcie spotkania z Hornets. Informacje o porozumieniu między Mavs a Kings pojawiły się w drugiej połowie, a Barnes nie zagrał już ani minuty w czwartej kwarcie. Dzięki transferom Mavericks szykują się na nadchodzące lato, natomiast nikt w Teksasie nie ma wątpliwości, że to Luka Doncić będzie głównym elementem całej układanki.

Tomek Kordylewski

W takich butach finały NBA wygrywał Kevin Durant! >>