Russell Wesbrook – tak się wygrywa mecze!

Na ostatnią akcję została już tylko sekunda, ale gwiazdor Thunder nie potrzebował więcej czasu. Trafił trójkę równo z syreną, a zespół z Oklahomy wygrał w Sacramento 110:107.

Buty, w których wymiana Kyrie Irving – możesz je mieć! >>

Thunder byli w kłopotach, Kings wrócili do meczu, choć przegrywali już 23 punktami. Po rzucie Justina Jacksona był remis 107:107. Goście po przerwie na żądanie zaskoczyli obronę Sacramento, wyprowadzając Westbrooka na zadziwiająco czystą pozycję, a ten wiedział, co zrobić – po dobrym podaniu Carmelo Anthony’ego.

Russell zaliczył w tym meczu jeszcze jedno triple – double, notując już po 3 kwartach 10 punktów, 11 zbiórek i 10 asyst, skończył cały mecz z 17 oczkami. Piszemy „po 3 kwartach” ponieważ w ostatniej części awarii uległ system ze statystykami w Sacramento. Jak widać, także w NBA zdarzają się takie przypadki.

Jeśli chodzi o wielki rzut Westbrooka na koniec meczu, to o żadnej awarii nie mogło być mowy:

Milwaukee Bucks pokonali na własnym parkiecie Los Angeles Clippers 113:106, choć do rywalizacji przystępowali bez Giannisa Antetokounmpo oraz Khrisa Middletona. Z kolei Minnesota Timberwolves wykorzystała potknięcie Oklahomy City Thunder i powróciła na pozycję lidera Konferencji Zachodniej po wygraniu z Portland Trail Blazers 119:114.
5 / 03 / 2024 12:35
Boston Celtics potwierdzili swoją absolutną dominację w NBA, deklasując na własnym parkiecie Golden State Warriors aż 140:88. W tym samym czasie Minnesota Timberwolves przegrała z Los Angeles Clippers 88:89, tracąc prowadzenie w Konferencji Zachodniej na rzecz Oklahomy City Thunder, która ograła Phoenix Suns 118:110.
4 / 03 / 2024 7:32