• Home
  • NBA
  • Russell Westbrook dwa mecze od Michaela Jordana

Russell Westbrook dwa mecze od Michaela Jordana

Share on facebook
Share on twitter

Wiadomo, od Michaela dzielą go lata świetlne pod każdym względem. Ale jeśli chodzi o serię meczów z triple-double, to po piątym z rzędu rozgrywający Thunder jest już całkiem blisko.

(fot. Wikimedia)
(fot. Wikimedia)

W takich butach wymiata Russell Westbrook >>

News o tym, że Russell Westbrook zaliczył triple-double, to już żaden news. To norma, gość notuje je w tym sezonie średnio (31,0 punktu, 10,8 zbiórki, 11,3 asyst) – teraz newsem będzie informacja, że „Russ” triple-double nie zaliczył.

Ale nie tym razem. W niedzielę Westbrook miał 28 punktów, 17 zbiórek i 12 asyst z New Orleans Pelicans, Oklahoma City Thunder wygrali mecz 101:92. Dla ich lidera było to 47. w karierze, 10. w sezonie i piąte z rzędu triple-double.

Ta ostatnia seria jest najdłuższa od siedmiu takich spotkań Michaela Jordana z 1989 roku. Jest to także najdłuższa taka seria w karierze samego Westbrooka.

Ale dla Thunder najważniejsze jest to, że jest pewna prawidłowość – gdy Russell ma triple-double, zespół zwykle wygrywa. W tym sezonie drużyna z Oklahoma City jest w tych meczach 8-2. A w ostatnich pięciu spotkaniach – 5-0.

Bo ja, bracie, po prostu chcę wygrywać. Szczerze, to najważniejsza część tego wszystkiego. Upewnić się, że wszyscy są zadowoleni, upewnić się, że moim chłopcom gra się dobrze i upewnić się, że wygramy mecz – mówi Westbrook, który w ostatnich pięciu meczach ma średnio 28,6 punktu, 14,4 zbiórki oraz 13,6 asysty.

Thunder mają bilans 13-8 i są na piątym miejscu na zachodzie NBA.

To są buty Russella Westbrooka! >>

https://www.youtube.com/watch?v=xgOAVqxbCYY