• Home
  • NBA
  • Russell Westbrook – niepokonany i gotowy na Warriors

Russell Westbrook – niepokonany i gotowy na Warriors

Share on facebook
Share on twitter

Popełnił aż 10 strat, ale zdobył też 35 punktów i trafił rzut, który dał Thunder wygraną z Clippers. W czwartek Russ zagra z Warriors jako lider jednego z dwóch zespołów bez porażki.

(Fot. Wikimedia Commons)
(Fot. Wikimedia Commons)

Świetny początek Oklahoma City Thunder trwa! Russell Westbrook i spółka mają już bilans 4-0 i są jedynym niepokonanym zespołem obok mistrzowskich Cleveland Cavaliers. W środę zakończyli zwycięską serię Los Angeles Clippers – na ich parkiecie wygrali 85:83.

A bohaterem był znów, oczywiście, Westbrook. Tym razem nie zaliczył triple-double, nawet się do niego nie zbliżył, a te 10 strat to wynik fatalny. Ale z drugiej strony rzucił 35 punktów (14/30 z gry), miał 6 zbiórek, 5 asyst i 3 przechwyty. I wykonał kluczowy rzut.

Też możesz mieć buty, w których wymiata Russell Westbrook >>

18 sekund przed końcem Westbrook trafił na 85:81 dla Thunder i choć DeAndre Jordan zmniejszył straty do dwóch punktów, a potem Russ spudłował dwa wolne w ostatniej sekundzie, to Clippers zabrakło już czasu na kolejny rzut.

Westbrook był jedynym graczem Thunder, który zdobył więcej niż 10 punktów, jedynym w całym meczu, który rzucił więcej niż 20. Dla Clippers 15 punktów, 11 zbiórek, 9 asyst, 6 przechwytów, ale także 5 strat miał Chris Paul.

Thunder mają bilans 4-0, a przed nimi kolejne wyzwanie – już w nocy z czwartku na piątek czasu polskiego wyjazdowy mecz z Golden State Warriors. Starcie, na które czeka cała liga –Kevin Durant przeciwko byłej drużynie, Kevin Durant przeciwko Westbrookowi.

Będzie grubo.

https://www.youtube.com/watch?v=LRLJdWXhoW0

ŁC