Russell Westbrook i triple-double nr 100!

Share on facebook
Share on twitter

Rekordowy sezon w NBA dobił tam, gdzie się spodziewaliśmy – do 100. triple-double. Symboliczną granicę osiągnął oczywiście Russell Westbrook, który wygrał mecz z Dallas Mavericks.

Russell Westbrook szaleje w takich butach – zobacz >>

To był szalony finisz, trochę już w stylu Oklahoma City Thunder i jej lidera – na 3.30 minuty przed końcem Yogi Ferrell trafił za trzy i Mavs prowadzili 91:78. No i wtedy do gry włączył się po raz kolejny Russell Westbrook – Thunder wygrali końcówkę 14:0!

Westbrook zdobył 12 z tych 14 punktów oraz, oczywiście, trafił zwycięski rzut w ostatnich sekundach:

https://www.youtube.com/watch?v=lSm54ZNBR64

Cały dorobek Westbrooka z tego meczu to 37 punktów, 13 zbiórek i 10 asyst, które złożyły się na jego trzecie z rzędu, 37. w sezonie, ale też 100. w tych rozgrywkach, jeśli chodzi o wszystkich koszykarzy NBA.

Poprzedni rekord dla całego sezonu – 79 triple-double z rozgrywek 1988/89 – został pobity już dawno, osiągnięcie setki też było tylko kwestią czasu. O przyczynach takiej erupcji świetnych linijek statystycznych już wspominaliśmy, jest ich kilka, a najważniejsze z nich to: coraz szybsze tempo gry oraz coraz częstsze podporządkowywanie gry pojedynczym graczom, bo w NBA rośnie liczba graczy, których usage przewyższa 30 proc.

W tym sezonie liderem w triple-double jest oczywiście Westbrook. Oto cała czołówka:

1. Russell Westbrook 37
2. James Harden 19
3. LeBron James 10
4. Nikola Jokić 5
5. Elfrid Payton 4
6. Draymond Green 4
7. Julius Randle 3
8. DeMarcus Cousins 2
9. Giannis Antetokounmpo 2
10. Marc Gasol 2

Russell Westbrook szaleje w takich butach – zobacz >>

https://www.youtube.com/watch?v=J_eGiGq-aGY

POLECANE

Rozgrywki najlepszej ligi świata znów zapowiadają się rewelacyjnie – wielu faworytów do tytułu, stare i nowe gwiazdy, dziesiątki intrygujących historii. Już pierwszej nocy 74. sezonu NBA zobaczymy derby LA – Lakers zagrają z Clippers.
Znów w roli strażaka przyjdzie Markowi Łukomskiemu poprowadzić zespół w PLK. Według nieoficjalnych doniesień, były szkoleniowiec m.in. Kinga Szczecin i Czarnych Słupsk zastąpi w Starogardzie Gdańskim Marcina Lichtańskiego.