• Russell Westbrook znów włączył tryb szaleństwa

Russell Westbrook znów włączył tryb szaleństwa

36 punktów i 18 asyst? Uwaga, to nie wszystko – piorun z Oklahoma City miał też 12 zbiórek i znakomicie zagrał w końcówce meczu, który Thunder wygrał z Denver Nuggets 132:129 po dogrywce.

Russell Westbrook (Fot. Wikipedia)

To są buty Russella Westbrooka! >>

To już szóste triple-double Russella Westbrooka w tym sezonie, znów niesamowite. Od początku lat 80. tylko trójce graczy udało się zdobyć co najmniej 36 punktów i 18 asyst w meczu, ale ani Tim Hardaway, ani Kevin Johnson czy Baron Davis nie zaliczyli przy tym triple-double.

Mało tego – lider Thunder aż 24 ze swoich 36 punktów zdobył w czwartej kwarcie i dogrywce. Poprowadził zespół do wygranej.

Jeszcze niespełna cztery minuty przed końcem Thunder przegrywali 104:114, ale wtedy Westbrook zdobył 8 punktów z rzędu. Gospodarze ostatecznie wyszli nawet na prowadzenie 122:109 w końcówce czwartej kwarty, ale Steven Adams dał rywalom szansę na dogrywkę – sfaulował Jamala Murraya przy rzucie za trzy, a ten wykorzystał wszystkie wolne.

W dodatkowym czasie gry Westbrook trafiał już tylko z wolnych, ale to wystarczyło – wykorzystał 5 z 6 prób i poprowadził zespół do 9 wygranej w 17. meczu sezonu.

Westbrooka wspomagał Victor Oladipo, który zdobył 26 punktów. Wśród gości najskuteczniejszy był Wilson Chandler – 32 punkty i 11 zbiórek.