PRAISE THE WEAR

Rusz w trasę z Suzuki 1.ligą! [PRZEWODNIK]

Rusz w trasę z Suzuki 1.ligą! [PRZEWODNIK]

Kibice Górnika Wałbrzych fot. Karolina Bąkowicz

Przed nami 34 kolejki rundy zasadniczej. Wszystkie ekipy w jedną i drugą stronę w sezonie zasadniczym pokonają łącznie aż 235 364 km. Od tego roku, na parkietach pierwszej ligi może pojawić się jeden obcokrajowiec w każdej drużynie (O), a każda z nich zobowiązana jest dodatkowo do korzystania z graczy U-23 (M). Dodatkowo, prawa do emisji rozgrywek pozyskała platforma Emocje.TV.

Czas na drugą część naszego przewodnika. Pierwszą znajdziecie TUTAJ.

Miasto Szkła Krosno

Miejsce w poprzednim sezonie: 11
Staż w lidze: Czwarty sezon (jedenasty ogółem)
Do pokonania: 16 974 km
Obiekt: Hala Sportowo-Widowiskowa MOSiR, ul. Bursaki 29, Krosno
Pojemność: 1700 miejsc
Kontakt: tel. : 601411314, mail [email protected]
Ceny biletów: Jednorazowy 10/20 zł, karnet 150/300 zł/multikarnet
Media: Strona internetowa | Facebook | Twitter Instagram

Skład

Obwodowi: Kacper Traczyk, Hubert Łałak (M), Michał Gomułka (M), Dariusz Oczkowicz, Stanisław Heliński (M)

Skrzydłowi: Michał Jankowski, Maksymilian Zagórski, Kacper Walciszewski (M), Paweł Śpica, Konrad Dawdo

Środkowi: Klavs Dubults (O), Darrell Harris

Sztab trenerski: Roman Prawica (trener), Jarosław Władyka (asystent)

Wypowiedź trenera: – Celem zespołu jest gra w play-off i wywalczenie jak najlepszego miejsca. Zbudowaliśmy wyrównany zespół bez zdecydowanego lidera. Naszą siłą ma być gra zespołowa, gra w ataku i w obronie. Mamy młodych graczy z dużym potencjałem, a także tych starszych z dużym doświadczeniem. To, w połączeniu powinno zaowocować dobrym wynikiem sportowym. Warto obserwować wszystkich młodych zawodników, jakie robią postępy i jak uczą się od kolegów.

Chciałbym, żeby nasz zespół grał twardo w obronie, a w ataku był kreatywny i w jak największym stopniu wykorzystywał swoje indywidualne umiejętności.

Spodziewam się trudnego sezonu, bo zespoły są bardzo wyrównane, ale mam nadzieję, że uda nam się zrealizować cele, zakończyć sezon bez kontuzji, a z zadowoleniem z końcowego wyniku.

MKKS Żak Koszalin

Miejsce w poprzednim sezonie: 12
Staż w lidze: Drugi sezon
Do pokonania: 17 482 km
Obiekt: Hala ZOS – Gwardia, ul. Fałata 34, Koszalin
Pojemność: 1397 miejsc
Kontakt: tel. 94 345 88 80, mail [email protected]
Ceny biletów: Jednorazowy 10/20 zł, karnety 150/300 zł
Media: Strona internetowa Facebook | Twitter Instagram

Skład

Obwodowi: Mateusz Kaszowski (M), Mateusz Pryć, Eryk Naczlenis, Szymon Osipik (M), Cezary Karpik (M), Jakub Dłoniak, Ajay Sanders (O), Ernest Borowski (M)

Skrzydłowi: Artur Łabinowicz, Wojciech Pisarczyk, Kacper Droździel (M), Michał Krupa (M), Maciej Szewczyk, Maciej Marcinkowski

Środkowi: Mateusz Itrich

Sztab trenerski: Rafał Knap (trener), Jakub Dłoniak (asystent)

Wypowiedź trenera: – Celem zespołu, jak większości, jest awans do najwyższej klasy rozgrywkowej – po to się gra, aby mierzyć jak najwyżej. Hejterzy wypomną to każdemu, komu nie uda się tego zrealizować. Z 18 zespołów awansuje tylko jeden, ale jak spadać, to z wysokiego konia. Uważam, że nie można być minimalistą. Większość gra o minimum, o utrzymanie, a gdy się uda – okrzyknę się bohaterem. Mierzmy wysoko, najwyżej niech nas później grillują. Drużyna została budowana pod kątem walki o wyższą lokatę niż w poprzednim sezonie. Planem minimum są play-off.

Warto obserwować „profesora” Wojciecha Pisarczyka, bo jest to gracz, przy którym zawodnicy nawet o średnich umiejętnościach potrafią wznieść się na wyżyny, rozwijając się. Przy nim gra się zdecydowanie lepiej i łatwiej. Trudno powiedzieć w tym momencie o tym, jak będą rozkładać się role w naszym zespole. Rozegraliśmy przed sezonem kilka meczów sparingowych, przyglądaliśmy się, jak stworzyć pierwszą piątkę, kogo dawać jako pierwszego rezerwowego. I z tego, co wywnioskowaliśmy, nie będzie sztywnej piątki, wszystko będzie uwarunkowane każdym, kolejnym przeciwnikiem. Każdy, który będzie na ławce ma czuć się tak samo ważny, jak ten, który jest graczem pierwszopiątkowym lub liderem punktowym. Marzeniem każdego trenera jest, aby punkty rozkładały się równomiernie. Wówczas stajemy się o wiele trudniejsi do skautowania. Wiadomo, że każdy zespół musi mieć lidera – ja bym upatrywał go właśnie w Wojciechu Pisarczyku, Jakubie Dłoniaku, czy Mateuszu Kaszowskim.

Moją filozofią jest agresywna obrona, przez 40 minut trwania meczu oraz gra z kontrataku, by zdobywać jak najłatwiejsze punkty, by grać małe gry – w tym szukałbym przewag, bo tak atletyczny zespół chcieliśmy tu zbudować. To predysponuje zespół do takiego grania. Naszą mocną stroną ma być zespołowość. Liczę, że każdy będzie mógł zastąpić swojego kolegę. Jeżeli jeden będzie miał lepszy dzień, drugi gorszy, mam nadzieję, że nie będziemy mieć z tym żadnego problemu. Atmosfera i chemia w drużynie to też połowa sukcesu. Wtedy można być spokojnym o to, co na boisku.

W jednej z najmocniejszych lig od wielu lat, spodziewam się długiego, pełnego niespodzianek sezonu, a na pewno ciekawego. Liczę, że jedną z tych niespodzianek „in plus” będzie Żak Koszalin.

PGE Turów Zgorzelec

Miejsce w poprzednim sezonie: 15
Staż w lidze: Pierwszy sezon (drugi ogółem; dzika karta)
Do pokonania: 13 964 km
Obiekt: PGE Turów Arena, ul. Lubańska 9A, Zgorzelec
Pojemność: 3500 miejsc
Kontakt: tel. 883-700-838, mail [email protected]
Ceny biletów: Jednorazowy 15/20 zł, karnety 220/300 zł
Media: Strona internetowa | Facebook | Twitter | Instagram

Skład

Obwodowi: Bartosz Bochno, Krzysztof Wąsowicz, Michał Jędrzejewski, Dawid Stępień (M), Krzysztof Jakóbczyk, Michał Samolak (M), Mikołaj Styczeń (M)

Skrzydłowi: Szymon Pawlak, Ignacy Grochowski, Arkadiusz Adamczyk, Jakub Ciemiński (M)

Środkowi: Filip Pruefer, Maksymilian Estkowski (M)

Sztab trenerski: Paweł Turkiewicz (trener), David Jackson (asystent)

Wypowiedź trenera: – Drużyna była budowana na samym końcu, mieliśmy zatem ograniczony wybór, ale i budżet. Mimo to, finalnie udało nam się coś skleić. Wynik musimy osiągnąć lepszy niż w poprzednim sezonie.

Nie wiadomo, kto będzie liderem, ale warto obserwować młodych zawodników U-23. Wszyscy są z drugiej ligi albo jeszcze nigdy nie grali na tym poziomie. Mam nadzieję, że doświadczeni gracze będą pomagać pozostałym i cały zespół pokaże się z jak najlepszej strony. Liczę, że lider w trakcie sezonu sam się ukształtuje – dajmy szansę każdemu nim zostać i nie podpowiadajmy, kto to ma być.

Nasz styl? Taki, aby pomógł nam zawsze mieć jeden punkt więcej od przeciwnika. A jak to zrobimy? To już drugoplanowa sprawa! Naszą mocną stroną może być mieszanka młodości i doświadczenia. Być może urodzi się z tego nieprzewidywalność. Podejrzewam jednak, że będzie wiele drużyn takich, jak nasza.

Spodziewam się trudnego sezonu. Pojawia się coś nowego – przepis U-23 i obcokrajowiec, dlatego sam jestem ciekaw, jak wszyscy sobie z tym poradzą. Będzie inaczej, ciekawiej i chyba tego kibice będą oczekiwać – w końcu gramy dla nich!

Sensation Kotwica Kołobrzeg

Miejsce w poprzednim sezonie: 3
Staż w lidze: Siódmy sezon
Do pokonania: 19 002 km
Obiekt: Hala Milenium, ul. Łopuskiego 38, Kołobrzeg
Pojemność: 1306 miejsc
Kontakt: tel. 606-373-095, mail [email protected]
Ceny biletów: Jednorazowy 10/20 zł (15/25 zł w dniu meczu), karnet 150/300 zł
Media: Strona internetowa | Facebook | Twitter | Instagram

Skład

Obwodowi: James Washington (O), Paweł Dzierżak, Piotr Śmigielski

Skrzydłowi: Damian Pieloch, Patryk Pułkotycki (M), Łukasz Klawa (M), Mikołaj Kurpisz, Witalij Kowalenko, Jakub Marchlewski (M), Maciej Kucharek

Środkowi: Szymon Długosz, Łukasz Walkowiak (M)

Sztab trenerski: Rafał Frank (trener), Sławomir Nowak (asystent)

Wypowiedź trenera: – Bardzo cieszę się z tego, że udało nam się utrzymać trzon zespołu z ostatniego sezonu. Doszedł doświadczony Paweł Dzierżak i James Washington, którzy mają etykę pracy na najwyższym poziomie. Dodatkowo, postawiliśmy na młodzież z potencjałem na granie w ekstraklasie w przyszłości. Liczę na to, że będą gotowi do ciężkiej pracy i zespołowej gry. Ze względu na ograniczenia budżetowe i rosnącą inflację, udało się stworzyć drużynę z zawodników, którzy nie patrzyli tylko i wyłącznie na finanse, ale postawili na solidny, rzetelny finansowo i rozwijający się klub.

Mam nadzieję, że będziemy czarnym koniem rozgrywek i nawet z klubami o większych budżetach będziemy mogli nawiązać walkę na parkiecie. Liga będzie zdecydowanie mocniejsza w tym roku. Będzie ciężko o każde zwycięstwo. Musimy więc skoncentrować się na mocnej defensywie i szybkiej zespołowej grze w ataku. Kluczem będzie zespół, a nie statystyki indywidualne. Liga zweryfikuje jakość i możliwości naszego zespołu.

Nie patrzymy w daleką przyszłość, tylko na jeden mecz, który będziemy chcieli wygrać. Dodatkowym plusem będzie chemia w zespole. Wszyscy są gotowi do poświęceń swoich statystyk dla dobra zespołu i wyniku. Cieszą się grą razem, wspierają na bisku i poza nim. Doświadczenie i młodość da nam w tym sezonie wiele radości i będziemy bardzo niewygodnym przeciwnikiem dla każdego. Chcemy traktować każdy mecz, jakby był ostatnim. Wiedząc, że wszystkie drużyny zbudowały bardzo silne zespoły, jeszcze bardziej nas to motywuje i wiemy, że czeka nas ciężki, a zarazem interesujący sezon. Chciałbym tylko, żeby omijały nas kontuzje, bo to największa zmora sportowców.


SKS Starogard Gdański

Miejsce w poprzednim sezonie: 9
Staż w lidze: Drugi sezon (trzeci ogółem)
Do pokonania: 14 308 km
Obiekt: Miejska Hala Sportowa im. Andrzeja Grubby, ul. Olimpijczyków Starogardzkich 1, Starogard Gdański
Pojemność: 2500 miejsc
Kontakt: tel. 501 321 180, mail [email protected]
Ceny biletów: Jednorazowy 10/18 zł (przed meczem 15/25 zł), karnet 120/240/350 zł
Media: Strona internetowa | Facebook | Twitter | Instagram

Skład

Obwodowi: Filip Stryjewski, Piotr Lis (M), Szymon Ćwikliński, Filip Małgorzaciak, Damian Janiak, Daniel Ziółkowski (M), Filip Cebula (M)

Skrzydłowi: Wojciech Czerlonko, Tymon Szymański (M), Kacper Burczyk, Krystian Reszka

Środkowi: Jakub Motylewski, Oskar Życzkowski (M)

Sztab trenerski: Kamil Sadowski (trener), Rafał Ostrowski (asystent)

Wypowiedź trenera: – Chciałbym żebyśmy byli mądrą drużyną, która mocno pracuje w obronie i zna przeciwnika, wie jak atakuje i jak broni rywal. To pomoże każdemu z tych graczy wejść na wyższy poziom. W ataku chciałbym grać oczywiście szybko, ale w niektórych momentach wolałbym spokojnie korzystać z przewag i punktować dzięki cierpliwości.

Nasza mocna strona? Zespołowość. Życzę sobie, żeby ta drużyna była w czubie statystyk jeśli chodzi o asysty, tak jak to było w ostatnim sezonie w Opolu. Chcę zbudować drużynę, która będzie się wspierać w trudnych momentach i będzie wiedzieć kogo i jak szukać, a w obronie będzie obustronne zaufanie.

Spodziewam się najcięższego sezonu w mojej karierze trenerskiej. Wymagania w Starogardzie Gdańskim są ogromne. Wiemy o tym. Ta drużyna na pewno potrzebuje czasu, by wejść na wyższy poziom. Kilku graczy wraca po ciężkich kontuzjach i myślę, że formę będziemy budować trochę dłużej niż pozostali. Jeśli będziemy zdrowi, to będziemy realizować cele z meczu na mecz. Mamy na początku ciężki terminarz i może być różnie. Mam jednak nadzieję, że wszyscy mają świadomość, jak wygląda liga – jest 12-14 drużyn, które mają za cel play-off, za czym przemawiają wykonane ruchy transferowe. Do tego dochodzą trenerzy. W pierwszej lidze pojawiła się grupa młodych, ambitnych ludzi, którzy naprawdę pracują i szukają najlepszych rozwiązań. Rywalizacja zapowiada się bardzo ciekawie i emocjonująco.

Start II Lublin

Miejsce w poprzednim sezonie: 10
Staż w lidze: Drugi sezon
Do pokonania: 15 804 km
Obiekt: Hala im. Zdzisława Niedzieli, Al. Zygmuntowskie 4, Lublin
Pojemność: 860 miejsc
Kontakt: tel. 533-335-613, mail [email protected]
Ceny biletów: Jednorazowy 15/25 zł, karnet 225/375/1500 zł (uprawnia do wejścia także na mecze EBL i ENBL)
Media: Strona internetowa | Facebook

Skład

Obwodowi: Wiktor Kępka (M), Kacper Świtacz (M), Jan Wachowicz (M), Michał Głąb (M), Szymon Kirwiel (M), Andrii Cherepanov (M), Norbert Ziółko

Skrzydłowi: Krystian Brzyski (M), Mateusz Bojarczuk (M), Bartosz Tyburek (M), Michał Grzesiak (M)

Środkowi: Michał Turewicz (M), Wojciech Lewandowski (M), Miłosz Ziółkowski (M)

Sztab trenerski: Wojciech Paszek (trener), Marcin Ciećko, Małgorzata Jurkowska (asystenci)

Wypowiedź trenera: – Mamy zdecydowanie najmłodszy zespół w lidze, oparty na drużynie srebrnych medalistów w kategorii U-19. Do tych zawodników dochodzą najzdolniejsi w rocznikach 2006-2004. Głównymi celami będzie rozwój tych młodych graczy i utrzymanie się w lidze.

Oczywiście, na miarę możliwości będziemy mogli korzystać z polskich zawodników występujących w pierwszej drużynie Energa Basket Ligi. Liczę, że zawodnicy tacy jak Pelczar, Walda, Krasuski, wspólnie z naszą młodzieżą zaskoczą niejedną drużynę. Z zawodników młodych ciężar gry będzie spoczywał na barkach Grzesiaka, Kępki, Cherepanowa, czy Ziółkowskiego.

Chcemy grać bardzo mocno w obronie w każdym miejscu boiska. Naszym następnym atutem musi być szybki atak i zespołowość.

Sezon będzie trudny, ponieważ pogodzenie treningów ekstraklasy i pierwszej ligi jest dość ciężkie, ale mam nadzieję, że dla naszej młodej drużyny każdy mecz będzie nowym doświadczeniem, a co za tym będzie szedł ich postęp.

Weegree AZS Politechnika Opolska

Miejsce w poprzednim sezonie: 4
Staż w lidze: Czwarty sezon
Do pokonania: 10 284 km
Obiekt: Hala Sportowa Politechniki Opolskiej, ul. Prószkowska 76/9a, Opole
Pojemność: 600 miejsc
Kontakt: tel. 602-735-858, mail [email protected]
Ceny biletów: Jednorazowy 10/20 zł (rodzinne 41/45 zł), karnet 250 zł
Media: Strona internetowa Facebook Twitter | Instagram

Skład

Obwodowi: Jakub Kobel, Adam Skiba, Michał Kroczak (M), Marcin Kowalczyk

Skrzydłowi: Adam Kaczmarzyk, Mikołaj Ratajczak, Emil Rak, Hubert Pabian, Marcel Kapuściński, Filip Salkiewicz (M)

Środkowi: Michał Jodłowski, Kamil Białachowski (M)

Sztab trenerski: Robert Skibniewski (trener)

Wypowiedź trenera: – Jesteśmy drużyną akademicką i też pod takim kątem została ona budowana. Zależało nam na dwóch rzeczach. Pierwsza, to aby nowi gracze mogli połączyć granie ze studiowaniem. Druga, dołożyć drugiego doświadczonego gracza do tej grupy studentów. Tak, aby młodzieńcza fantazja za bardzo ich nie poniosła, na i poza boiskiem. Wiemy, że liga będzie bardziej wyrównana niż w poprzednim sezonie, przez co będzie trudniejsza, natomiast chcielibyśmy powtórzyć sukces sprzed roku.

Mamy dziesięciu równych graczy, którzy w każdym meczu mogą zaistnieć. Jednak na koniec dnia, nasza drużyna musi po prostu wygrywać. Mamy zawodników, którzy na co dzień robią różnicę w pierwszej lidze. Mamy graczy, którzy zeszli do nas z ekstraklasy, by udowodnić, że potrafią grać dobrą koszykówkę. Mamy młodzieżowych reprezentantów Polski. Jakość indywidualna jest duża. Naszym zdaniem jest stworzyć jedną drużynę, która razem będzie patrzeć w tym samym kierunku – czyli na dobro drużyny i walka o wspólne zwycięstwo w każdym następnym meczu.

Chcemy grać intensywnie po obu stronach parkietu. Tak, aby każdy gracz otrzymał swoje minuty i szanse. W ataku chcemy dzielić się piłką i znaleźć wolnego gracza na wolnej pozycji do rzutu. W obronie mamy funkcjonować jako całość. Jakbyśmy byli poprzyczepiani do siebie sznurkiem. Jeśli jeden się wyłamie, to całość nie ma sensu. Każdy gracz musi być odpowiedzialny za swoje czyny i znać swoją rolę w danym momencie na parkiecie. Na podstawie tego będzie rozliczany.

Naszą mocną stroną powinna być różnorodność. wszyscy nasi gracze potrafią rzucać z dystansu. Musimy tylko znaleźć odpowiedną osobę, w odpowiednim miejscu. Chcielibyśmy takim stylem sprawiać jak najwięcej trudności rywalom. W obronie natomiast dążymy do tego, żeby każdy nasz gracz mógł przeciwstawić się każdemu zawodnikowi drużyny przeciwnej na każdej pozycji.

Jakiego sezonu się spodziewam? Cholernie trudnego.

WKK Wrocław

Miejsce w poprzednim sezonie: 6
Staż w lidze: Piąty sezon (szósty ogółem)
Do pokonania: 10 180 km
Obiekt: Hala WKK Sport Center, ul. Czajcza 19, Wrocław
Pojemność: 1200 miejsc
Kontakt: tel. 71 325 58 56, mail [email protected]
Ceny biletów: Jednorazowy 10/20, karnet 150/300 zł
Media: Strona internetowa | Facebook | Twitter Instagram

Skład

Obwodowi: Kamil Zywert, Tomasz Ochońko, Patryk Rosołowski (M), Maksymilian Wilczek (M), Jakub Koelner, Michał Nowak (M)

Skrzydłowi: Dominik Rutkowski, Michał Gabiński, Fryderyk Matusiak, Karol Nowakowski, Mikołaj Kowalczyk (M), Maciej Zabłocki (M)

Środkowi: Szymon Kiwilsza

Sztab trenerski: Sebastian Potoczny (trener), Michał Rutkowski (asystent)

Wypowiedź trenera: – Zarząd klubu nie postawił zespołowi konkretnego celu. Myślę zatem, że ten cel wyklaruje się w trakcie sezonu. My natomiast mamy być zespołem, który będzie walczył przez 40 minut meczu po obu stronach parkietu, niezależnie od wyniku spotkania. Dobór zawodników do zespołu był właśnie pod tym kątem. Szukaliśmy graczy, którzy nie będą odpuszczać i będą gotowi do ciężkiej pracy.

Mamy drużynę, w której jest mieszanka zawodników z ogromną wiedzą i doświadczeniem (Tomasz Ochońko i Michał Gabiński), zawodnicy doświadczeni w rozgrywkach pierwszej ligi (Kamil Zywert, Jakub Koelner, Fryderyk Matusiak, Szymon Kiwilsza, Dominik Rutkowski, Karol Nowakowski) oraz młodzieżowi (Maksymilian Wilczek, Mikołaj Kowalczyk, Michał Nowak i Maciej Zabłocki). Myślę, że nasz zespół nie będzie miał jednego lidera. Każdy z tych graczy może zaskoczyć w mecz i poprowadzić zespół do zwycięstwa. Ma być zbilansowany tak, żeby zagrożenie było nie od jednego, czy dwóch zawodników, ale od pięciu lub sześciu.

Większość tych graczy ma już wyrobioną swoją markę na pierwszoligowych parkietach i wiemy, czego się po nich spodziewać. Ja osobiście liczę, że duży krok do przodu zrobią Maksymilian Wilczek oraz Mikołaj Kowalczyk, dla którego będzie to debiutancki sezon w pierwszej lidze.

Jako trener od zawsze przykładałem dużą wagę do obrony. Uważam, że od tego się wszystko zaczyna. Zespół WKK ma być zespołem dobrze broniącym i grającym szybko w ataku.

Spodziewam się bardzo trudnego sezonu. Pierwsza liga jest w tym roku bardzo mocną ligą i myślę, że o awans do fazy play-off będzie się ubiegało dużo więcej zespołów niż może w niej grać.

Obecnie bardzo niewiele zespołów zatrudniło obcokrajowca. Może tak się zdarzyć, że część klubów będzie czekać na rozwój wydarzeń. A doskonale wiemy, że dobry zawodnik z zagranicy może odmienić oblicze zespołu. W każdym razie, liga będzie na pewno bardzo atrakcyjna dla kibiców i spodziewam się wielu wyrównanych spotkań.

WKS Śląsk II Wrocław

Miejsce w poprzednim sezonie: 13
Staż w lidze: Trzeci sezon
Do pokonania: 10 190 km
Obiekt: Hala Kosynierka, ul. Mieszczańska 4, Wrocław 
Pojemność: 800 miejsc
Kontakt: tel. 71 798 10 50, mail [email protected]
Ceny biletów: Jednorazowy 5/10 zł
Media: Strona internetowa Facebook Twitter | Instagram

Skład

Obwodowi: Sebastian Bożenko, Bartosz Jadaś (M), Aleksander Leńczuk, Miłosz Góreńczyk (M), Paweł Strzępek (M), Danel Soroka (M), Kuba Piśla (M), Mateusz Czempiel (M)

Skrzydłowi: Oskar Hlebowicki (M), Wojciech Siembiga (M), Mikołaj Jamiołkowski (M), Michał Mindowicz (M), Mikołaj Wojciechowski (M), Przemysław Kociszewski (M), Mateusz Głodek (M)

Środkowi: Edis Korman (O), Jakub Bereszyński (M)

Sztab trenerski: Marcin Grygowicz (trener), Maciej Maciejewski (asystent)

Wypowiedź trenera: – Celem naszego klubu jest Mistrzostwo Polski seniorów 2022/23 w PLK, a my jako zespół rezerw mamy ich wspierać w każdy możliwy sposób. Równocześnie, wykorzystując m.in. doświadczenie naszych starszych zawodników, wprowadzamy w dorosłą koszykówkę kolejną utalentowaną grupę juniorów.

Liderami na początku sezonu są Aleksander Leńczuk i Sebastian Bożenko, a mam nadzieję, że z każdym tygodniem, miesiącem, ciężar odpowiedzialności za wynik będą brali na siebie kolejni zawodnicy. 

Nasza gra będzie mieszanką juniorskiej fantazji i wyrachowania oraz wykorzystania potencjału poszczególnych graczy.

Chciałbym zdrowego sezonu, z kibicami, a w maju 2023 roku żebyśmy mogli podać sobie w zespole wszyscy ręce i być pewni, że dobrze wykorzystaliśmy ten czas.

Pamela Wrona

Superbet – najlepsze kursy na koszykówkę. Cashback 1300 i do 200 zł na start. Sprawdź! >>

Autor wpisu:

POLECANE

tagi

Aktualności

16 lat i… koniec. Tyle musieli czekać kibice z Bostonu na kolejne mistrzostwo swojej ukochanej drużyny. Dokładnie w tym dniu w 2008 roku Celtics zdobyli swoje ostatnie mistrzostwo. Przyznać trzeba jednak, że tym razem zrobili to w wielkim stylu, ponosząc w tych Playoffs tylko trzy porażki. Finał z Dallas, który miał być bardzo zacięty, skończył się tak zwanym „gentleman sweep”, czyli 4:1.
18 / 06 / 2024 12:31
– Koszykówka to moja ucieczka od codzienności – przyznaje koszykarz Mateusz Bręk, u którego sukcesy sportowe w ostatnim czasie przeplatały się z trudnymi doświadczeniami poza parkietem. Kogo dziś widzi? – Po prostu chyba szczęśliwego człowieka, który cieszy się tym, że mógł spotkać się w kawiarni i porozmawiać o życiu – odparł, dodając później, że rozmowa ta była pewnego rodzaju formą terapii.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami