Ruszają playoffs: Anwil lepszy, Turów spokojniejszy

Ruszają playoffs: Anwil lepszy, Turów spokojniejszy

Drużyna z Włocławka, najlepszy zespół rundy zasadniczej, jest murowanym faworytem serii z PGE Turowem Zgorzelec. Ale przy jej ewentualnym, pierwszym potknięciu, może znów rozpętać się piekło.

Anwil Włocławek / fot. A. Romański, plk.pl

To są buty LeBrona Jamesa – Ty też możesz w nich grać! >>

Pierwszy mecz serii Anwil – Turów dziś (czwartek) o godz. 20.00. Można go zobaczyć za pośrednictwem internetowego przekazu Emocje.TV. Także w czwartek zaczyna się druga z ćwierćfinałowych serii, Stelmet vs. Rosa – nasza zapowiedź TUTAJ >>

Dlaczego może wygrać Anwil?

1. Najlepsza obrona w lidze

Czas na skorzystanie z najważniejszego atutu Anwilu. Tym bardziej, że Turów jest drużyną kiepsko radzącą sobie z mocną presją rywala, zwłaszcza w meczach wyjazdowych. Niespodzianki zgorzelczan zdarzają się raczej, gdy przeciwnik decyduje się na ofensywną wymianę ciosów – przykładem niedawny mecz ze Stelmetem, ale też pamiętny mecz w Zgorzelcu, który był pierwszą porażką Anwilu w sezonie.

2. Gwiazdy zrobią różnicę

Quinton Hosley w wersji playoff, Ivan Almeida – MVP sezonu regularnego czy Josip Sobin. Graczy takiego formatu Turów nie posiada. Anwil ma również zdecydowaną przewagę w sile polskiej rotacji, zestaw Łączyński, Zyskowski, Leończyk, Wojciechowski to jednak dużo, dużo więcej niż Skibniewski, Bochno, Patoka, Borowski i Jarecki.

3. Coś do udowodnienia

O klęsce z ubiegłego sezonu przez rok powiedziano już wszystko. Bez względu na to, jak daleko Anwil zajdzie w playoff, w pierwszej rundzie będzie zdeterminowany, by pokazać, że nie jest tylko zespołem rundy zasadniczej i tym razem z przytupem pokonać zespół z 8. lokaty. Turów może paść ofiarą tej pozytywnej, sportowej złości.
Dlaczego może wygrać Turów?

1. Ma zawodników na wielkie mecze

Cameron Ayers i Stefan Balmazović pokazali w tym sezonie, że potrafią wygrywać mecze wielkimi rzutami i doskonałą postawą w końcówkach spotkań, całymi seriami zdobywanych punktów. Jeśli Turów utrzyma się w grze do ostatnich minut, to będzie miał do kogo podać piłkę z nadzieją na zwycięskie punkty.

2. Spokojna głowa

Już sam awans do playoff wydaje się sukcesem Turowa, kilka tygodni temu wydawał się mało realny. Przy braku presji grywa się dużo łatwiej, tym bardziej z rywalem, wokół którego – po ewentualnym pierwszym potknięciu – piekło zacznie płonąć. Presja na zespół z Włocławka jest (tradycyjnie) gigantyczna.

3. Niedawna zadyszka Anwilu
Włocławianie byli najlepszą drużyną sezonu zasadniczego, ale w ostatnich tygodniach grali wyraźnie słabiej. Częściowo na pewno z powodu kontuzji, ale też mieli problem z atakiem. Gra w ofensywie po dołączeniu nowych zawodników nie układała się zbyt dobrze i niekoniecznie był to efekt wyłącznie cięższych treningów.

Typ PolskiKosz.pl: Anwil wygra 3:0

Wielkie obniżki na wszystkie produkty NBA – tylko do 27 kwietnia! >>
NBA

Znów mamy Polaka o NBA! O drafcie Jeremy’ego Sochana do San Antonio Spurs mówią najlepsi z możliwych ekspertów – gośćmi Kamila Chanasa są Marcin Gortat i Cezary Trybański, dwaj byli gracze NBA. Anegdoty, doświadczenia, rady – bezcenne!
25 / 06 / 2022 9:38
– Mam nadzieję, że Spurs okażą się klubem, który postawi na Jeremy’ego jako na zawodnika ataku. Że trenerzy przygotują dla niego sety, że będą w niego inwestować pod tym względem – mówi ekspert PolskiKosz.pl Radosław Hyży po wyborze reprezentanta Polski w drafcie przez zespół z San Antonio.
24 / 06 / 2022 20:26
Gregg Popovich, cień Tima Duncana, mistrzowskie banery i takież aspiracje – oto obraz San Antonio Spurs wyłaniający się z naszej wyobraźni, która chciałaby, aby Jeremy Sochan miał w NBA jak najlepiej. Niestety, prawda o tym klubie może się okazać nieco mniej kolorowa.
24 / 06 / 2022 15:51
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Znów mamy Polaka o NBA! O drafcie Jeremy’ego Sochana do San Antonio Spurs mówią najlepsi z możliwych ekspertów – gośćmi Kamila Chanasa są Marcin Gortat i Cezary Trybański, dwaj byli gracze NBA. Anegdoty, doświadczenia, rady – bezcenne!
25 / 06 / 2022 9:38
Tomasz Satoransky nie podbił NBA, ale prawie 40 mln dol. za oceanem zarobił. W kolejnym sezonie ma reprezentować barwy Barcelony. Wcześniej zagra podczas EuroBasketu w Pradze przeciwko biało-czerwonym. – To powinien być dla nas turniej będący zwieńczeniem lat ciężkiej pracy – odgraża się.