PRAISE THE WEAR

Są szanse, są minuty – komu pomoże Asseco?

Są szanse, są minuty – komu pomoże Asseco?

Bracia Zywertowie, Filip Małgorzaciak, a może Grzegorz Kulka? Gra w Gdyni mogłaby pomóc w rozwoju kariery niejednemu młodemu zawodnikowi.

Marek Zywert

PLK, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>

Emocji podczas meczu Asseco ze Stelmetem starczyło na dwie kwarty. Po przerwie można było już połączyć obserwowanie z rozmyślaniem na inne tematy, np. jak będzie wyglądać gdyńska drużyna w przyszłym sezonie.

Po nagłym odejściu Filipa Matczaka można przypuszczać, że zatrzymanie w Gdyni na kolejny sezon Krzysztofa Szubargi czy Przemysława Żołnierewicza nie będzie proste. Na dodatek nie wiadomo, czy Marcel Ponitka nie będzie chciał spróbować ponownego wyjazdu do USA. I mimo że Przemysław Frasunkiewicz ma szeroki skład na ławce rezerwowych, kilku nowych graczy z pewnością mu się przyda. Nie tylko do bezpośredniego wzmocnienia, ale także do zwiększenia rywalizacji, która jest motorem postępu.

Oto wymyślona na poczekaniu piątka graczy, których kontrakt z klubem w Gdyni przed sezonem 2017/18 byłby dużym plusem. Od razu trzeba zaznaczyć, że podczas pisania tekstu nie został zapytany żaden agent, żaden zawodnik ani żaden prezes. To tylko luźne rozmyślenia oraz pobożne życzenia autora, a wszystko i tak rozstrzygnie się w klubowych gabinetach.

Kamil Zywert + Marek Zywert – trapiony kontuzjami rozgrywający, który w niedzielę zagrał w Gdyni niecałe 7 minut, w końcu jest zdrowy i wydaje się być gotowy do potwierdzenia swojego talentu. Czy będzie w Polsce lepsze miejsce do tego niż Gdynia?

No i wprawdzie wg polskiego przysłowia to nieszczęścia chodzą parami, ale dlaczego nie dołożyć w pakiecie jego brata, który zalicza dobry sezon w czołowej drużynie I ligi? Marek – do tej pory grający głównie jako rzucający obrońca – w tym sezonie dużo pomaga Sokołowi na rozegraniu. Z niezłym zresztą skutkiem – ze średnią 5,0 jest czołowym asystującym na zapleczu ekstraklasy.

Filip Małgorzaciak – po odejściu Matczaka i (prawdopodobnie) Żołnierewicza na obwodzie zrobi się dziura, którą warto będzie załatać kimś z większym doświadczeniem niż trenujący już w Gdyni młodzieżowcy. Może warto sprowadzić nad morze 24-letniego rzucającego Miasta Szkła Krosno, który ma już za sobą m.in. ważną rolę w awansie krośnian do ekstraklasy (10,1 pkt przy 39% za 3)? To taki zawodnik z drugiego rzędu, który może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Grzegorz Kulka – jeden ze zdolniejszych polskich podkoszowych młodszego pokolenia nie ma udanego sezonu. Najpierw bolesna kontuzja przeszkodziła w przygotowaniach, a potem (a może przez nią) nie zdołał przebić się do składu Trefla, w którym zalicza obecnie tylko krótkie epizody. Kontrakt kontraktem, ale w Sopocie cały czas podkreślają, że najważniejszy dla Trefla jest rozwój zawodnika (nawet, gdy na jego miejsca sprowadzają kogoś innego) – może skuszą się na wypożyczenie?

Aleksander Dziewa – trenujący dopiero od 4 lat 20-latek jest wprawdzie związany z wrocławskim Śląskiem i walczący o I ligę klub na pewno nie pozbędzie się go łatwo, szczególnie w przypadku wywalczenia awansu na zaplecze ekstraklasy – ale im szybciej Dziewa trafi do ekstraklasy, tym lepiej dla niego. W Polsce o obiecujących środkowych niełatwo, dlatego w Gdyni powinni zainteresować się MVP tegorocznych MP U20, rozgrywanych zresztą pod ich nosem.

Michał Świderski, @miswid, polishhoops.pl

PLK, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>

POLECANE

tagi

Gdy na stałe zmienił Igora Milicicia na stanowisku pierwszego trenera, wielu łapało się za głowę. Sam szkoleniowiec podkreśla, że jest wdzięczny władzom klubu za zaufanie. Andrzej Urban poprowadzi “Stalówkę” przynajmniej podczas dwóch kolejnych sezonów!
20 / 03 / 2023 21:40
Jeremy Sochan nie przestaje zadziwiać. Polak rzucił 29 punktów w wygranej 132:114 przeciwko Orlando Magic. Przyćmił swoiim występem Paolo Banchero, numer jeden draftu.
15 / 03 / 2023 7:27
Czas na drugą część raportu z Mistrzostw Polski U-19 2023, tym razem obejmującą zawodników z zespołów, które zajęły miejsca 1-4.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Tym razem sytuacja dotyczy rezerw, które występują w pierwszej lidze. Dotychczas drużynę prowadził Marcin Grygowicz, jednak za sprawą przeciętnych wyników rozstał się z wrocławskim klubem.
14 / 03 / 2023 13:25
Wydaje się, że zmiana trenera nie przyniosła momentalnej poprawy wyniku, natomiast zdecydowania poprawiła nastroje wśród zawodników, ale i kibiców. Śląsk przegrał z London Lions 76:83, ale chyba nikt z tego powodu nie rozpacza.